Aleš Špidla posiluje tým NAKITu

Aleš Špidla posiluje tým NAKITu

Ochranu utajovaných informací a fyzickou bezpečnost NAKITu (Národní agentury pro komunikační a informační technologie) má od začátku listopadu na starosti Aleš Špidla. Stal se součástí týmu Vladimíra...

Šéf Radeonu dal vale AMD a přešel do Intelu

Šéf Radeonu dal vale AMD a přešel do Intelu

Segment počítačové grafiky má za sebou několik zajímavých dní. V pondělí Intel a AMD oznámily dohodu o integraci grafik AMD s čipsety od Intelu.

Novým výkonným ředitelem společnosti Sodat se stal Jan Vobruba

Novým výkonným ředitelem společnosti Sodat se stal Jan Vobruba

Sodat změnil svého výkonného ředitele. Od října tuto pozici nově zastává Jan Vobruba, který dříve také působil v Kerio Technologies. Jeho hlavním úkolem v nejbližších měsících bude akcelerace...
Symphony cílí na spolupracující uživatele mimo finance

Řešení Symphony je již od svého vzniku v roce 2014 přezdíváno „Bloomberg-killer“, protože nabízí levnější alternativu k chatovací funkci v populárních datových terminálech, které byly dlouho považovány za stěžejní pro obchodníky.


Případové studie

Případová studie roku 2017

Redakce předala ocenění těm nejúspěšnějším případovým studiím, které se letos objevily v naší pravidelné soutěži.

Bezpečnost

Mobilní trojské koně útočily na klienty bank

Experti bezpečnostních firem Avast, Eset a SfyLabs zkoumali bankovní malware BankBot, jehož aktuální verze se v letošním roce opakovaně infiltrovala do obchodu Google Play.

Aplikace

Růst akcií Ubisoftu zablokoval plán na nepřátelské převzetí

Společnost Vivendi SA už pár let sleduje herní studio Ubisoft jakožto potenciální cíl nepřátelského převzetí.

BI a Data

Konference: Data jako motor vašeho byznysu

Zaměříme se na problematiku dostupnosti dat ve firmě, jejich archivaci, a jak z těchto dat vytěžit maximum pro manažerské rozhodování.

Infrastruktura

Samsung zveřejnil specifikace svého SSD Z-NAND

Společnost Intel počátkem roku uvedla podnikovou verzi pevného disku postaveného na technologii 3D XPoint, v říjnu pak přidala variantu spotřebitelskou. Uvidíme, jestli to bude stačit na Samsung.

Analýzy

76 % českých výrobních společností stále považuje Průmysl 4.0 za příležitost pro rozvoj podnikání

Téměř polovina firem plánuje na základě vlivu Průmyslu 4.0 během následujících 3 let výrazně změnit svůj aktuální obchodní model, což je o 7 procentních bodů více než loni. Stejně jako v minulém roce považuje 57 % společností za největší překážku implementace Průmyslu 4.0 nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců.

Aplikace

Microsoft uvádí Visual Studio pro sdílené programování

Zeptejte se jakéhokoliv vývojáře softwaru na jeho názor na párové programování a dočkáte se rozličných odpovědí. Microsoft na tento koncept přesto vsází.

Analýzy

Sociální sítě nahrazují zpravodajství

Aktuální výzkum zjišťoval, jak Češi stojí ve využívání sociálních sítí ve srovnání se sledováním tradičních médií. Klasické zpravodajství si jedenkrát denně přečte 71 % mužů, ženy dávají naopak přednost sociálním sítím.

Infrastruktura

Kolaborativní roboty budou hlavním motorem rychlého růstu robotiky nejméně do roku 2020

Zpráva World Robotics Report 2017 předpovídá na rok 2017 růst nasazení robotů o 18 %; motorem růstu jsou coboty, nebo-li kolaborativní roboty.

Aplikace

Microsoft uvádí „Near Share“, klon AirDropu pro Windows

Nová služba pro sdílení souborů – podobná řešení AirDrop od Applu – je zahrnuta v nejnovějším buildu Windows 10 Insider (17035) a k uživatelům, kteří nejsou součástí programu Insider, se dostane nejspíše v průběhu příštího roku.

BYOD a Mobilita

Aktualizace na iPhony přinese „rychlé“ bezdrátové nabíjení

Díky chystané aktualizaci operačního systému iOS 11.2 se iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X dočkají takzvaného rychlého bezdrátového nabíjení.

Aplikace

Mozilla touží po návratu ke slávě, vydala Firefox Quantum

Mozilla kompletně překopala svůj prohlížeč a pod označením Firefox 57 neboli Firefox Quantum vydala software, který je podle ní největší revolucí od debutu Firefoxu 1.0 v roce 2004.

Aplikace

Jak bojovat s temnou stranou IT?

Ve dnech 18. a 19. ledna 2018 se uskuteční dvanáctý ročník největší české odborné konference uživatelů a dodavatelů v oblasti IT Service Managementu pod názvem „Jak bojovat s temnou stranou IT“. Akce se bude konat v pražském hotelu Ambassador, Zlatá Husa. Pořadateli letošního ročníku jsou itSMF Czech Republic a CACIO.

BYOD a Mobilita

Mobilní platforma iOS 11 přeskočila předchozí verze

Necelé dva měsíce po svém vydání přeskočil Apple iOS 11 svého předchůdce a nyní má více než poloviční podíl na všech iPhonech a iPadech.

Bezpečnost

Platforma DLP by pro větší firmy měla být samozřejmostí

DataGuard, bezpečnostní divize společnosti PCS, se stala jediným certifikovaným resellerem v regionu České republiky a Slovenska pro řešení prevence ztráty dat (DLP, Data Loss Prevention) společnosti McAfee.Píšeme jinde