Je naivní věřit, že se nás kyberhrozby netýkají

Je naivní věřit, že se nás kyberhrozby netýkají

Zbavte se závislosti na kybernetické bezpečnosti, pokud jí trpíte a pokud ne, dejte si pozor, ať jí nepropadnete, radí Petr Plecháček, senior manažer oddělení IT poradenství společnosti EY v České...

Naše řešení vychází z logiky obchodníka, nikoli programátora...

Naše řešení vychází z logiky obchodníka, nikoli programátora...

...říká Lukáš Richtár, key account manager ve společnosti Kvados.

Petr Boháč je novým ředitelem ITeuro

Petr Boháč je novým ředitelem ITeuro

Ostravská konzultační a softwarová společnost ITeuro má nového ředitele a předsedu představenstva, vybrala jej ze svého středu.
Dokumenty bez papíru

Už v blízké budoucnosti bude podstatná část firemních dokumentů vytvářena a publikována za pomoci strojů.


BYOD a Mobilita

Pozor, Google smaže zálohy Androidu po dvou měsících neaktivity!

Zálohy Androidu (Android backups) jsou praktickým nástrojem, který ukládá informace o vašem zařízení do složky na Google Drive, což v případě nutnosti zjednodušuje proces obnovování těchto dat.

Analýzy

První kroky k digitální péči o zdraví

Existuje několik typů digitálních zdravotních technologií, každá založená na specifickém přístupu. Podívejme se, jak tyto systémy a zařízení mohou prospět dnešním pacientům či spotřebitelům.Jedna věc, kterou musíte udělat před zavedením libovolného zdravotního programu, je stanovit, kterou část budete zavádět. Možná se ptáte: Znamená to, že existuje více typů digitální péče o zdraví? Odpověď je ano – svým způsobem.

Analýzy

Tisk: jen mírný nárůst zájmu

Ve stojatých vodách podnikového tisku dojde patrně jen k mírnému nárůstu zájmu o tiskové služby.

Kariéra

Kvalitních lidí je málo

Magazín CIO Business World uspořádal kulatý stůl, jehož tématem byl pracovní trh v oblasti informačních technologií. Stručný výtah ze setkání si nyní můžete přečíst.

Analýzy

BI nemusí být doménou jen velkých firem

Širší využití metod business intelligence a business analytics v podnicích souvisí také se způsobem, jakým jsou nasazovány a používány.

Aplikace

Trello přidává desktopové aplikace pro uživatele Windows a Mac

Trello, nástroj pro projektový management s webovým rozhraním, má nyní nativní desktopovou aplikaci s novými funkcemi včetně navigačního bočního panelu pro jednodušší používání.

Kariéra

Modernizuje se IT bodyshop?

Nedostatek IT specialistů je v celé Evropě i celosvětově. Jaké firmy nejvíc potřebují IT specialisty? Zřejmě to asi budou ty, které podnikají v oblasti ICT. Tyto organizace uskutečňují více a nových projektů, proto intenzivněji hledají nové spolupracovníky a častokrát mají také nedostatek IT specialistů.

Analýzy

Manažeři stále nedůvěřují analýze podnikových dat

Podniky tvrdí, že usilují o to, aby obchodní rozhodování bylo založené na datech, avšak většina manažerů poznatkům vyplývajícím z analýzy dat nedůvěřuje.

BYOD a Mobilita

Firemní smartphone: Vytěžte z něj co nejvíc, ale bezpečně

Pracovní mobilní zařízení jsou dobrými sluhy, ale špatnými pány. Vy a vaši zamestnanci je můžete využívat naplno bez obav z hackerských útoků.

Názory

Jak jíst zdravěji u počítače

Jídelníček počítačového lidu se vyznačuje několika typickými rysy – nepravidelným jídelním režimem včetně jedení v noci, vysokým příjmem slazených nápojů s preferencí coly a energy drinků a častou konzumací fast foodu.

Analýzy

Nonstop přístup k datům

Mobilní přístup k datové analýze a souvisejícím nástrojům se stává samozřejmou součástí řešení business intelligence. Také zde přináší mobilita řadu výhod.

Analýzy

Bez papíru a mobilně

Technologie postupně mění způsob, jakým pracujeme s dokumenty. Letos opět pokročíme od závislosti na papíru směrem k digitalizaci a mobilitě.

Analýzy

Velká data pro nové služby

Analýza big dat pomáhá v sektoru bankovních a pojišťovacích služeb vytvářet nové, individualizované služby a zvyšovat ochranu před podvody.

Infrastruktura

WD je připraven na převzetí čipové divize Toshiby

V rámci akvizice SanDisku za 19 miliard dolarů zdědila společnost Western Digital partnerství s Toshibou v oblasti výroby NAND pamětí.

Aplikace

Sapho do své platformy přidává integraci IBM Connections

Sapho pro nejnovější verzi své „mikro-aplikační“ platformy přidává nové softwarové integrace. Nejnověji IBM Connections. K dalším integracím ve verzi 4.2 patří BlackBerry Dynamics a SAP SuccessFactors.Píšeme jinde