Ericsson: V roce 2017 bude mít 85 % obyvatel světa přístup k rychlému mobilnímu internetu
Ericsson uveřejnil svou druhou Zprávu o stavu trhů a datového provozu, která uvádí, že do roku 2017 bude 85 % světové populace pokryto sítěmi třetí generace.
autor redakce | Aktuality |
Související články
Český Internet má stále růstový potenciál
Internet Info zajistí provoz státního informačního webu k digitalizaci
U většiny žen vyhrál Internet před sexem a televizí
Internet Info a TUESDAY Business Network ohlašují spojení
D-Link DHP-303 pro internet ze zásuvky
Aktuality
AVG koupilo firmu PrivacyChoice, zvýší orientaci na ochranu soukromí
První soudní proces týkající se mobilního soukromí končí (2.)
Yahoo koupí Tumblr za 1,1 miliardy USD, chce přitáhnout mladé a mobilní uživatele
První soudní proces týkající se mobilního soukromí končí
Pozvánka na TechEd-DevCon 2013
Počty mobilního vysokorychlostního připojení mezitím v roce 2017 dle odhadu dosáhnou pěti miliard, ve srovnání s jednou miliardou ke konci roku 2011. Douglas Gilstrap, první viceprezident a ředitel pro strategie Ericssonu, prohlašuje: „V dnešní době lidé považují přístup k internetu za nezbytnou součást každého zařízení. Tento přístup má za následek rostoucí poptávku po mobilním vysokorychlostním připojení a růst objemu datového provozu. Mobilní operátoři si tuto obchodní příležitost uvědomují a snaží se zmíněný růst usnadnit a zajistit dobrou uživatelskou zkušenost prostřednictvím vysokokapacitních sítí s vysokou rychlostí přenosu dat. V současnosti je přibližně 75 % sítí HSPA po celém světě modernizováno, aby ve špičce dosahovalo rychlosti 7,2 Mb za vteřinu nebo vyšší, a 40 % sítí bylo modernizováno na rychlost 21 Mb za vteřinu.“
Ericsson ve své zprávě rovněž předpovídá, že do roku 2017 bude polovina světové populace pokryta sítěmi čtvrté generace/LTE. Počty uživatelů chytrých telefonů dosáhnou v roce 2017 přibližně tří miliard, ve srovnání se 700 miliony v roce 2011.
Celkový objem mobilního datového provozu i nadále poroste – mezi prvním čtvrtletím 2011 a prvním čtvrtletím 2012 se objem datového provozu zdvojnásobil, především díky sledování videa. Chytré telefony rovněž jsou a i nadále budou klíčovou hnací silou datového provozu.
V období let 2011 až 2017 vzroste objem mobilního datového provozu 15krát. Údaje uveřejněné ve zprávě rovněž poukazují na rozdíly mezi zeměmi a regiony. V případě růstu počtu mobilního internetového připojení byla zemí s největším počtem připojení v prvním čtvrtletí roku 2012 Čína – 39 milionů, následovaná Indií s 25 miliony. V asijsko-pacifickém regionu celkem vzniklo 93 milionů připojení, následováno Afrikou s 30 miliony.
Hlavním setrvalým trendem, který zpráva odhalila, je skutečnost, že vše dostává mobilní podobu. Za tímto vývojem stojí zejména rostoucí poptávka občanů po připojení kdykoliv a odkudkoliv a využití videa, cloudových služeb a internetu, avšak i připojení pro vzájemnou komunikaci mezi zařízeními.


Komentáře