LG Optimus G se představuje: 1,5GHz čtyřjádrový procesor, LTE a 4,7“ IPS+ displej
Společnost LG Electronics představila svůj nejnovější smartphone se čtyřjádrovým procesorem, který zamíří rovnou na vrchol high-endu, kde v příštích měsících svede boj s novým iPhonem, první Nokií s Windows 8 a druhou generací Galaxy Note od Samsungu.
autor Martin Rippl | Aktuality |
Související články
Algotech získal Cenu za bankovní technologii
Logos poskytuje hosting Microsoft Dynamics CRM
Výsledky Sony Ericsson za třetí čtvrtletí 2008
Algotech a Geomant se dohodly na fúzi
Druhý ročník datamingového výzkumu společnosti Rexer Analytics
Aktuality
Pozvánka na TechEd-DevCon 2013
Nové hybridní notebooky od HP: jeden pro Windows, druhý pro Android
Americké úřady by měly ušetřit redukcí datových center, zatím se to nedaří
Apple Store překonal 50 miliard stažených aplikací
Dnes začíná vývojářská konference Google I/O
Tagy
LG · Optimus G · smartphone · čtyřjádrový · LTE · 4G · IPS+ · Snapdragon S4 Pro · Adreno 320 · NFC · Android · ICS
Linkuj
| Jagg
| Delicious
| Facebook
| vybrali.sme.sk
Novinka nabídne 4,7“ LCD IPS+ displej s rozlišením 1280 x 768 obrazových bodů, který přímo v sobě plně integruje dotykovou technologii, díky čemuž smartphone dosahuje tloušťky pouhých 8,45 mm a je obklopen 3mm rámečkem.
Ve svých útrobách skrývá 2 GB paměti RAM a především čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro (APQ8064) s taktem 1,5 GHz a integrovaným grafickým čipem Adreno 320, který ve spojení s podporou LTE zásadně odlišuje Optimus G od současné špičky. Ta totiž nabízí buď smartphony s dvoujádrovými procesory a LTE, nebo čtyřjádra s podporou sítí pouze třetí generace.
Zadní strana telefonu se pochlubí 13Mpx fotoaparátem s LED bleskem, zatímco přední strana hostí 1,3Mpx kamerku pro videohovory. Těšit se můžeme také na zajímavé funkce, mezi něž patří například Live Zooming, která uživatelům umožní přibližovat a oddalovat obraz během sledování videa.

Ještě zajímavěji však zní funce Dual Screen Dual Play, která zprostředkuje nejen zrcadlení obrazu mezi smartphonem a televizorem, ale umožní přitom na každé obrazovce sledovat jiný obsah. Na televizoru tak bude například možné sledovat snímky prezentace, zatímco samotný smartphone poslouží jako nápověda skýtající poznámky pro slovní projev.
O napájení telefonu se postará baterie s kapacitou 2 100 mAh (a slibovanou výdrží 800 nabíjecích cyklů), která se při plném využití dostupných spojovacích prostředků bude starat o chod Bluetooth 4.0, Wi-Fi, USB 2.0, A-GPS, MHL, DLNA a NFC, stejně jako o spojení s 2G, 3G a LTE (4G) sítěmi.
Kdo by čekal nejnovější Android Jelly Bean, je bohužel na omylu, smartphone alespoň v první vlně přijde na trh pouze s verzí 4.0 Ice Cream Sandwitch. Na jihokorejský trh bude nová vlajková loď LG uvedena v září, ve zbytku světa pak bude prodej zahájen později tohoto roku. Těšit se můžeme na černé a červené barevné provedení.
Zdroj: IDG News Service, TZ LG, Engadget

Komentáře