Přihlaste se do žebříčku TOP 100 ICT společností v ČR

I letos připravujeme vydání prestižního žebříčku Top 100 ICT společností v ČR. Účast je otevřena všem firmám podnikajícím v oboru ICT a je zdarma. Pokud termín ohlášené uzávěrky nestíháte, ve výjimečných případech je možné data ještě doplnit během redakčního zpracovávání formulářů - přečtěte si FAQ na konci článku.

Přihlaste se do žebříčku TOP 100 ICT společností v ČR


Žebříček TOP 100 ICT firem v ČR

Nejde o soutěž, ale v prvé řadě o přehled, který mapuje ICT trh v České republice a v němž by žádná významnější firma neměla chybět. Tato publikace, která vychází v dvojjazyčné verzi (česky a anglicky) a která mapuje trh ICT v ČR, je mezi čtenáři CIO Business Worldu velmi populární. A nejen mezi nimi - každoročně dostáváme množství žádostí o její dodatečné poskytnutí od dalších institucí i jednotlivců.

Prosíme účastníky dotazování o uvedení maximálního množství požadovaných údajů, které rozšíří informační hodnotu žebříčku a současně kvalifikují vaši společnost do některého z dílčích žebříčků sestavovaných pro jednotlivé kategorie údajů. 

Přehledy ICT v České republice

Vedle klasického žebříčku TOP 100, jehož řadicím (a proto i požadovaným) kritériem jsou tržby v ČR za poslední fiskální rok, chceme letos dát opět prostor i firmám, které tento údaj nezveřejňují -  často proto, že jsou aktivní v širší geografické oblasti. Pro ně existuje možnost zaregistrovat se do Přehledu firem s působností v Česku.

Mladší technologicky orientované firmy se mohou zařadit (třeba i paralelně s účastí v žebříčku Top 100) do zvláštního přehledu Nadějné firmy, který je určen pro subjekty, které vznikly nebo zahájily činnost po 1.1.2008.

Dotazník pro všechny varianty účasti je společný. 

Jak se přihlásit?

Nechcete chybět? Pak prosím vyplňte tento dotazník přímo zde, na našich webových stránkách na adrese:
> http://dotazniky.businessworld.cz

> Další podrobnosti a možnosti rozšířené prezentace firem

Po jeho vyplnění a úspěšném odeslání vám systém navíc ještě zobrazí vyplněný formulář připravený k tisku. Ten prosím vytiskněte a s razítkem a podpisem oprávněné osoby z vaší firmy nám jej zašlete faxem, klasickou poštou nebo e-mailem – potřebné kontakty získáte poté, co dotazník vyplníte. Možná vám to může připadat zbytečně složité, ale náš systém zpracování musí vyloučit chyby způsobené přepisováním údajů a zároveň také zaručit, že údaje opravdu pocházejí z vaší firmy a vy jste s nimi srozuměni.
Uzávěrka řádných přihlášek je 30. 5. 2016. Nezapomeňte obratem poslat povrzený (orazítkovaný) formulář; vzhledem k blížícímu se termínu redakčního zpracování již pouze naskenovaný mailem nebo faxem. Pokud  termín uzávěrky nestíháte, ve výjimečných případech je možné data ještě doplnit během redakčního zpracovávání formulářů - přečtěte si poslední FAQ na konci článku.

Nejčastější dotazy (FAQ)

Mohu dát svým zákazníkům na vědomí, že moje firma je zalistována mezi TOP100 ICT firem v České republice?
Ano, můžete využít čestné logo ročenky, které je k dispozici ke stažení na adrese https://data.businessworld.cz/file/top100/Jsme_v_TOP100_2016.pdf.

Chci vyplnit dotazník, ale neznám přístupové údaje, jak mám postupovat?
Nejprve vyzkoušejte funkci "Zapomněli jste své heslo" pro obnovení přihlašovacích údajů. Pokud se objeví oznámení, že zadaný e-mail není registrován, založte nový účet. Každá firma může mít více uživatelských účtů, editovat příhlášku do Top 100 může kterýkoli z nich. Nový účet schvaluje administrátor, proto se může stát, že bude aktivní až následující pracovní den.

Mohu se zúčastnit, i když nechci uvádět ekonomické údaje?
Ano, i když nebude uvedeni v hlavním žebříčku, v ročence budete uvedeni v části Přehled firem s působností v Česku. 

Nechci některé ekonomické údaje mimo obratu za poslední období uvádět, ale nedaří si formulář zamknout, co mám dělat?
Místo údajů, které nechcete přímo uvést, jako je např. počet zaměstnanců, vyplňte "x". Nezapomeňte uvést, zda jsou údaje auditované nebo konsolidované (zde jiná odpověď než ANO nebo NE nedává smysl).

Po uzamčení jsem si všiml, že v některém údaji je chyba nebo překlep. Jak to mám opravit?
Opravu zřetelně vyznačte v formuláři, který nám budete odesílat. Všechny komentáře a opravy v tištěné přihlášce se zohledňují.

Jak mám postupovat, když do okamžiku uzávěrky nejsou data za minulé období ještě auditována?
Pro ročenku neni audit požadován. Nezapomeňte ale uvést, zda jsou údaje auditované nebo konsolidované (zde jiná odpověď než ANO nebo NE nedává smysl).

Jak mám postupovat, když data za minulé období nejsou ještě k veřejně k dispozici, např. proto, že ještě nebyla schválena valnou hromadou?
Uveďte poslední zveřejnitelné údaje a uveďte odpovídající datum ukončení fiskálního roku.

Co dělat, když nestihneme ani poslední termín 30.5.2016?
Ve výjimečných případech je možné data ještě doplnit během redakčního zpracovávání formulářů, které bude trvat pravděpodobně až do 7.6.2016. Toto období je určeno primárně pro kontrolu a doplnění vyplněných dat, reklamace nedodání tištěných formulářů, další administrativní úkony a jazykové korektury. Pokud chcete pro podání přihlášky do Top100 využít ještě období redakčního zpracování, doporučujeme, abyste nám předem svůj záměr oznámili. U přihlášek podaných na poslední chvíli nebudeme moci zaručit, že se stihnou vyřešit případné formální nebo věcné nedostatky, které by mohly zařazení do ročenky bránit.

G+


Úvodní foto: archiv redakce
Komentáře