Apple nejspíše chystá minitablet

Firma Apple, které v posledních letech k marketingovému úspěchu dopomohl i její tablet iPad ve svých třech generacích, nejspíše chystá menší verzi tohoto produktu.

Apple nejspíše chystá minitablet


Ač by s tím Steve Jobs nejspíše nesouhlasil (malý tablet mu připadal jako hybrid mezi smartphonem a tabletem kombinující nevýhody obou), doba jde dopředu a zdá se, že v době, kdy se konkurence již před nějakou dobou začala orientovat tímto směrem, bude tvorba malého tabletu dobrým marketingovým krokem.

Asijští dodavatelé již podle informací deníku The Wall Street Journal začali vyrábět na malý 7,85´´ tablet komponenty. Zda se „mini iPad“ stane stejnou dírou do světa jako jeho větší a úspěšný sourozenec, ukáže teprve čas, ovšem marketing má zatím Apple zmáknutý na jedničku a většina jeho dosavadních produktů získala punc kultu, takže malý iPad má jistě dobrou startovací pozici.

Podle informací serverů Techradar a Fortune má být mini tablet od Applu představen již 17. října s tím, že se podle některých zdrojů chystá jeho nástup již 2. listopadu. Pokud by tomu tak bylo, jistě by konkurence měla minimálně o několik vrásek víc a trochu zkomplikované plány na letošní Vánoce.


Úvodní foto: Apple
Komentáře