Čtvrtina všech Androidů jsou ICS a Jelly Bean

Operační systém Android je v současné době nejběžnějším mobilním operačním systémem, a to jak mezi spotřebiteli, tak i u podniků.

Čtvrtina všech Androidů jsou ICS a Jelly Bean


Dvě aktuální verze Androidu, tj. 4.0 Ice Cream Sandwich a 4.1 Jelly Bean, zaujímají však dohromady pouze asi čtvrtinu trhu s operačním systémem od Googlu. Podíl obou se každý měsíc zvyšuje, je však pravda, že spousta zařízení bývá pořád prodávána se staršími verzemi operačního systému. Více než polovina "androidích" zařízení běží na Androidu 2.3 Gingerbread.

Pokud jde o oblast zařízení používaných pro práci, tam Android zatím vede, alespoň podle červnového výzkumu společnosti Yankee Group. Výzkum zjistil, že Android používá při práci 38 procent všech dotázaných, zatímco iPhone 32 procent. Pokud však spočítáme uživatele, kteří iPhony používali pro práci již v červnu a ty, kteří je terpve plánovali používat, dostaneme se k číslu 52 procent, zatímco u Androidu je toto číslo pouhých 45 procent.

U preferovaných platforem oproti roku 2011 nejvíce ztratila platforma BlackBerry, kterou již opustila přesně polovina uživatelů (23 procent oproti 46 procentům), naopak nejvíc získal právě Android (35 oproti 19 procentům).


Úvodní foto: © kaptn - Fotolia.com
Komentáře