Polovina aktivních uživatelů Windows 8 preferuje Windows 7

Podle výzkumu největšího internetového fóra specializovaného na Windows 8, forumswindows8.com, si uživatelé na nový operační systém zvykají jen velmi pomalu.

Polovina aktivních uživatelů Windows 8 preferuje Windows 7


S informací přišel web Business Wire. Ten uvedl, že podle zmiňovaného výzkumu dává celá polovina z 50 tisíc dotazovaných aktivních uživatelů Windows 8 stále přednost jeho klasickému předchůdci. Mezi největší slabiny systému pak podle uživatelů patří nový styl dříve označovaný jako Metro, respektive jeho kombinace klasickou plochou. Metro ve Windows 8 oceňuje pouze 22 procent dotázaných uživatelů.

Nejvíce uživatelů (56 procent) je spokojeno s rychlým bootováním a vypínáním systému. Přesně polovina těch, kteří Windows 8 vyzkoušeli, pak kvituje jednoduchou instalaci. Naopak mezi slabiny, které bude muset Microsoft vyřešit, patří zejména cena (35 procent dotázaných), systémové požadavky (26 procent) a nekompatibilita (25 procent). Pětina uživatelů se u Windows 8 setkala s častými zamrznutími a pády systému.

Pro Microsoft to rozhodně nejsou moc dobrá zprávy. Ovšem možná trochu s takovým přijetím své novinky počítal, neboť již dva týdny před vydáním výsledků výzkumu byla na stejném fóru zveřejněna informace o možnosti downgrade systému Windows 8 na Windows 7 a dokonce i Vista, která je zakomponována v podmínkách použití systému.


Úvodní foto: Microsoft
Komentáře