Skype: nový CEO Tony Bates přichází ze Cisco Systems

Skype jmenoval nového generálního ředitele: stal se jím Tony Bates, do nedávna vice president a ředitel jedné z divizí společnosti Cisco.

Skype: nový CEO Tony Bates přichází ze Cisco Systems


Funkce se Bates ujme na konci října a nahradí tak dosavadního CEO Joshe Silvermana, resp. Adriana Dillona, který bude dočasným CEO právě do doby Batesova nástupu.

Skype je v poslední době velmi úspěšný: ze ztráty 99 mil. USD v roce 2009 (při obratu 719 mil. USD) dokázal v prvních dvou letošních kvartálech vytvořit 13,2 mil. čistého zisku (obrat činil 406 mil.). Skype uvádí, že 87 procent jeho příjmů přináší služba SkypeOut (zpoplatněné volání na pevná a mobilní čísla) a má 560 milionů registrovaných uživatelů.

Jakkoliv se stal Skype mezi běžnými uživateli synonymem internetového volání, v korporátní sféře má zatím nevýrazné výsledky. Zřejmě i to je důvodem, proč jeho nový CEO přichází právě odtud.

Dodejme, že Skype před dvěma měsíci oznámil, že připravuje vstup na burzu, přičemž při svém IPO by rád získal 100 mil. USD. V současné době vlastní Skype původní majitelé a skupina investičních společností pod vedením Silver Lake Partners.

Komentáře