České IT IPO: iCOM Vision vstupuje na varšavskou burzu

Dodavatel mobilních řešení plánuje emisí získat 20 až 30 milionů korun

České IT IPO: iCOM Vision vstupuje na varšavskou burzu


Česká společnost iCom Vision, která se zabývá vývojem softwaru pro mobilní telefony, dnes oznámila, že zahájila úpis akcií na varšavské burze. Firma, jejímž většinovým vlastníkem je společnost ANECT, nabízí investorům menšinový podíl. Finance, které emisí získá – odhad je 20 až 30 milionů korun – plánuje následně použít pro další rozvoj společnosti a expanzi na zahraniční trhy.

iCom Vision plánuje využít rostoucí poptávky po mobilních řešeních, podílet se formou akvizic na konsolidaci tuzemského trhu a dále expandovat na trhy zahraniční; cílem je především Polsko, Maďarsko a Německo.

iCom Vision byla založena v roce 2002, ANECT se stal jejím většinovým vlastníkem v roce 2006. Firma má v současnosti 11 zaměstnanců, její tržby v roce 2009 dosáhly 6,3 milionu Kč. Kromě vývoje v oblasti mobilních řešení poskytuje iCom Vision podporu na poli mobilní bezpečnosti, mobilních plateb a mikroplateb, zabývá se také tvorbou multimediálního obsahu. Klienty jsou především telekomunikační společnosti, čeští a slovenští mobilní operátoři, výrobci mobilních telefonů a další firmy z odvětví.

„iCom Vision působí na velmi perspektivním trhu mobilních aplikací. Prostřednictvím této emise nabízíme investorům možnost podílet se na probíhajícím růstu odvětví,“ řekl Miroslav Řihák, předseda představenstva společnosti ANECT a.s.

zdroj: TZ

Komentáře