Citrix NetScaler CloudConnectors rozšiřují možnosti sítí při práci s cloudem

Citrix oznámil novou verzi CloudBridge, která zajišťuje připojení datového centra podniku k externím výpočetním kapacitám v cloudu.

Citrix NetScaler CloudConnectors rozšiřují možnosti sítí při práci s cloudem


Na konferenci  Citrix Synergy zaměřené na problematiku cloud computingu, virtualizace a počítačových sítí, oznámila společnost Citrix dostupnost NetScaler CloudConnectors, nového řešení, které bezešvým způsobem rozšiřuje tradiční pojetí počítačových sítí – ty se totiž rozrůstají za hranice datového centra v podniku a vytvářejí tak pavučinu pro doručování IT služeb. Tyto změny dovolují podnikům, internetovým aplikacím a poskytovatelům obsahu docílit nové úrovně transparentnosti u hybridních síťových řešení pro web, SaaS a mobilní aplikace v “poslední míli” připojení k internetu.

NetScaler CloudConnectors jsou řešení spřádající on-premise a off-premise kapacity do bezešvé pavučiny, což podle Citrixu zaručuje dva- až třikrát vyšší optimalizaci, než mohou nabídnout samostatná řešení. Citrix rovněž oznámil nové updaty pro CloudBridge, což je řešení, které “hlídá zadní vrátka v datovém centru”, jež se otevírají v případě potřeby vyšší výpočetní kapacity cloudu.

Citrix rovněž odhalil první z nových konektorů, NetScaler CloudConnector for CDN (cloud delivery network). Jedná se o hybridní řešení, které optimalizuje síťové spoje mezi datovým centrem a “poslední mílí” internetu.  NetScaler CloudConnector for CDN je nabízen po boku aplikací společnosti Cotendo, což je vedoucí poskytovatel služeb právě v oblasti CDN. Kombinace NetScaleru a CDN služeb společnosti Cotendo zrychlí doručování statického i dynamického obsahu až pětinásobně. Zároveň dochází k redukci požadavků kladených na šíři síťového pásma až o 95 procent, a to při udržení vysoké míry zabezpečení.


Úvodní foto: © lassedesignen - Fotolia.com
Komentáře