Evropští a američtí regulátoři posvětili převzetí Motoroly společností Google

Google dostal zelenou k převzetí výrobce mobilních telefonů a tabletů Motorola Mobility za 12,5 miliard dolarů od Evropské komise a jen pár hodin nato také od Amerického ministerstva spravedlnosti.

Evropští a američtí regulátoři posvětili převzetí Motoroly společností Google


Google akvizicí získá společnost Motorola Mobility, a to včetně 17 000 mobilních patentů, z nichž mají některé stěžejní význam, a 6 800 žádostí o jejich udělení. Internetový gigant se přitom musel zavázat, že bude získané patenty licencovat spravedlivě, uvážlivě a bez jakéhokoliv diskriminování.

Od naplnění srpnové dohody z minulého roku tak už Google dělí jen schválení od Číny, Izraele, Tchajwanu a Kanady. Společnost stále doufá, že se akvizici podaří uzavřít „začátkem roku 2012“.

Patenty, to je to, oč tu běží

Mnoho analytiků na celou akvizici nahlíží jako na snahu společnosti Google ubránit svůj mobilní operační systém Android před rozbouřenými patentovými válkami konkurentů. Tyto spory se pochopitelně vzájemně týkají převážně největších hráčů na trhu – výrobců Microsoft, Apple, Google a Samsung.

A právě koupě patentů se týkalo i další pondělní rozhodnutí Amerického ministerstva spravedlnosti, v rámci něhož ministerstvo schválilo nabídku společností Apple, Microsoft a Research in Motion (RIM) ke koupi patentů od krachující firmy Nortel Networks, stejně jako koupi některých patentů Novellu společností Apple.


Úvodní foto: © James Steidl - Fotolia.com
Komentáře