GTS dokončila akvizici Interware, maďarského provozovatele datových center

Interware bude začleněna do GTS Hungary. Roční obrat společnosti překročí po akvizici 62 miliónů EUR, celková plocha datových center bude více než 1600 m2.

GTS dokončila akvizici Interware, maďarského provozovatele datových center


K podepsání smlouvy o 100% převzetí společnosti Interware skupinou GTS došlo 10. června 2010. Podrobnější informace o finanční stránce smlouvy nebyly ani jednou z jednajících stran zveřejněny. Transakce byla dokončena 1. října 2010 souhlasem maďarského úřadu pro hospodářskou soutěž.

Operátor Interware působí na maďarském alternativním telekomunikačním trhu od roku 1998. Nabízí hosting serverů, internetové připojení a fixní hlasové služby především pro firemní zákazníky. Společnost provozuje dvě datová centra v Budapešti s celkovou plochou 1075 m2. Společnost Interware bude začleněna do GTS Hungary. Roční obrat GTS Hungary po akvizici překročí 62 miliónů EUR, celková plocha datových center pak bude více než 1600 m2.

Skupina GTS je v posledních měsících akvizičně velmi aktivní, v nedávné době převzala rumunského operátora Datek a slovenského operátora Dial Telecom. V současné době provozuje skupina v České republice, Maďarsku, Polsku, Slovensku a Rumunsku celkem deset datových center. 10 000 serverů na ploše přes 8000 m2 řadí skupinu GTS k největším poskytovatelům služeb datových center v regionu střední a východní Evropy.

Za rok 2009 dosáhla skupina GTS obratu 384,5 milionu EUR a provozního zisku před zdaněním, splátkou úroků, odpisy a amortizací (EBITDA) 86 milionů EUR. Vlastníkem skupiny GTS je konsorcium finančních investorů vedené fondy Columbia Capital, M/C Venture Partners a Innova Capital.

zdroj: TZ

Komentáře