IBM vyjednává o koupi Sunu

Podle Wall Street Journalu je společnost IBM připravena za Sun zaplatit okolo 6,5 billionu USD. Záměrem IBM je touto cestou zvýšit podíl a posílit svoji pozici na serverovém trhu.

IBM vyjednává o koupi Sunu


Wall Street Journal tuto informaci zveřejnil na svých internetových stránkách bez uvedení zdroje zprávy. Nabídnutá peněžní částka odpovídá téměř dvounásobku hodnoty akcií Sunu, které uzavíraly na 4,97 USD za akcii. Jedním z důvodů pro akvizici Sunu je také snaha IBM čelit Ciosu v oblasti datových center.

Příjmy Sunu činily v posledním kvartálu 3,2 miliardy USD, přičemž příjmy připadající na servery se mna tomto výsledku podílely částko okolo 1,2 miliardy USD. To znamenalo pro Sun čtvrté  místo mezi serverovými prodejci - za IBM (4,9 miliardy USD; 36% podíl z trhu), Hewlett-Packard (3,9 miliardy; 29%) a Dellem (1,4 miliardy). Oproti tomu příjmy ze softwaru činily pouhých 42 milionů ze Solarisu, kdy Sun má již uzavřeny dohody o distribuci OS Solaris jak s IBM a Dellem, tak nyní i s HP a 81 milionů z prodejů licence MySQL.

Představitelé IBM ani Sunu se k této zprávě nevyjádřili.

Komentáře