Jiří Devát zpět v čele velké IT firmy, v Cisco střídá Alexandera Winklera

Dřívější dlouholetý ředitel českého a slovenského Microsoftu přichází z letectví, po ČSA působil v SITA S.C.

Jiří Devát zpět v čele velké IT firmy, v Cisco střídá Alexandera Winklera


Společnost Cisco včera představila nového generálního ředitele české pobočky; stal se jím dlouholetý ředitel společnosti Microsoft Jiří Devát (42). Ve funkci vystřídá Alexandera Winklera, který k 31. lednu tohoto roku odchází do penze.

Jiří Devát je zřejmě nejvíce známý ze svého působení ve společnosti Microsoft. V ní působil v letech 1997 až 2006, nejdříve jako manažer rozvoje partnerů a od roku 2000 jako generální ředitel Microsoftu pro Českou republiku a Slovensko.

V letech 2006 – 2009 byl viceprezidentem pro informační technologie a inovace a místopředseda představenstva Českých aerolinií. Poté, až do svého nástupu do společnosti Cisco byl členem správní rady největšího světového poskytovatele IT a komunikačních služeb v letecké dopravě, společnosti SITA S. C.

Před příchodem do Microsoftu byl v letech 1993 až 1997 výkonným ředitelem ve firmě THEMOS System Partner (poskytovatel řešení v oblasti sítí a Computer-aided engineering (CAE).

Jiří Devát vystudoval Vysoké učení technické v Brně. Má také diplom v oboru Business Administration ze Swinburne University of Technology v australském Melbourne .

Jiří Devát je ženatý. Hovoří anglicky a rusky. Mezi své zájmy řadí kinematografii, cestování, sport, hudbu, vaření a charitu.

Komentáře