Microsoft Office Web Apps: v Česku už stačí jen Windows Live účet

Webové Office navíc obsahují i několik nových funkcí, například automatické doplňování buněk a vkládání grafů v Excel Web App či tisk z editoru Word Web App

Microsoft Office Web Apps: v Česku už stačí jen Windows Live účet


Společnost Microsoft dnes oznámila, že cloudová verze kancelářského balíku MS Office - Office Web Apps – je k dispozici všem uživatelům v České republice. Zdarma jej tedy mohou používat nejen uživatelé sad Microsoft Office 2010, ale nově i všichni registrovaní uživatelé bezplatných služeb Windows Live (registrace zdarma zde)

Office Web Apps představují funkčně odlehčené online verze kancelářských aplikací Microsoft Word, Excel, PowerPoint a OneNote a umožňují vytvářet, zobrazovat, upravovat a sdílet dokumenty přímo ve webovém prohlížeči. Dokumenty jsou uložené v 25 GB webovém úložišti Windows Live SkyDrive, jsou tedy k dispozici všude tam, kde je webový prohlížeč.

„Oblíbenost našich kancelářských aplikací v online verzích překonala naše očekávání. Od uvedení na světový trh v červnu loňského roku už Office Web Apps používá přes 30 milionů uživatelů. Důvodem je vysoká věrnost zobrazení dokumentů a podobnost ovládání s aplikacemi Microsoft Office. V české verzi Office Web Apps jsou od dnešního dne navíc dostupné nové funkce aplikací,“ uvádí Petr Bobek, produktový manažer divize Information Worker ve společnosti Microsoft.

Nové funkce Office Web Apps zahrnují: automatické doplňování buněk a vkládání grafů v Excel Web App, vkládání klipartů a obohacení motivů v PowerPoint Web App a tisk z editoru Word Web App. Nově je možné vkládat prezentace a tabulky do blogů a otevírat přímo v Microsoft Office (běžícím na PC) dokumenty uložené na SkyDrive.

Komentáře