Microsoft zahájil distribuci aktualizace Windows Phone 7.5 (Mango)

Uživatelé se dočkají podpory češtiny, obchodu s aplikacemi a dalších více než 500 novinek.

Microsoft zahájil distribuci aktualizace Windows Phone 7.5 (Mango)


Společnost Microsoft zahájila ve spolupráci s jednotlivými mobilními operátory distribuci aktualizace Windows Phone 7.5 (kódové označení Mango), kterou obdrží všichni vlastníci telefonů Windows Phone 7. Oproti starší verzi přináší přes 500 nových funkcí a vylepšení, mezi něž patří například vytoužená podpora češtiny, zpřístupnění obchodu s aplikacemi pro české uživatele apod.

„Distribuce na jednotlivé uživatele bude probíhat postupně během následujících několika týdnů. Většině zákazníků by měla být aktualizace k dispozici nejpozději do konce října letošního roku. O tom, že je update připraven, se uživatelé dozvědí prostřednictvím upozornění přímo na telefonu. Pak již stačí jen připojit telefon k počítači s nainstalovaným software Zune,“ říká René Keyzlar, manažer mobilních řešení ve společnosti Microsoft.

Díky aktualizaci Windows Phone 7.5 mohou čeští uživatelé telefonů Windows Phone 7 s angličtinou používat k psaní textů českou klávesnici (plně české prostředí je jen u nových telefonů). Nově mohou také nakupovat a stahovat aplikace přes obchod Marketplace, který v současné době obsahuje 80 aplikací od českých a více než 30 000 aplikací od zahraničních vývojářů.

Další novinkou v aktualizaci Windows Phone 7.5 je integrace služeb Twitter a LinkedIn, která umožňuje uživatelům zůstat v kontaktu se svým okolím i na cestách. Přibyla rovněž podpora webového úložiště SkyDrive, které nabízí 25 GB volného prostoru a umožňuje uživatelům přistupovat ke svým dokumentům a multimediálním souborům odkudkoliv. Spolu aktualizací přichází také česká verze programu Zune pro synchronizaci telefonu s počítačem nebo zpřístupnění služby Xbox Live. Spolu s uvedením aktualizace Windows Phone 7.5 budou českým zákazníkům k dispozici také nové telefony, které budou obsahovat kompletní české prostředí nebo funkci sdílení mobilního připojení přes WiFi s až pěti dalšími zařízeními.

Více informací o aktualizaci Windows Phone 7 naleznete na stránkách: http://mango.microsoft.com/windowsphone/cs-cz/features/default.aspx.  

Komentáře