Ness Technologies dodává BI řešení také obchodníkům s energiemi

Řešení využívá technologii Oracle Hyperion a může být jako BI nadstavba použito nad jakýmkoliv obchodním systémem společností obchodujících s energiemi.

Ness Technologies dodává BI řešení také obchodníkům s energiemi


Ness Technologies působí na utilitním trhu v České republice 18 let. Mezi zákazníky společnosti patří ČEPS, skupina ČEZ, Dalkia ČR, Plzeňská teplárenská, Pražská energetika, Pražská teplárenská, Pražská plynárenská, skupina RWE Energy či Teplárny Brno.

Zmíněné Business Intelligence řešení tvoří nadstavbu nad interním obchodním systémem a umožňuje obchodníkům krátkodobé i dlouhodobé bilancování obchodní pozice. Umožňuje také vyhodnocování a plánování obchodů s energií z pohledu obchodované komodity, regionu, jednotlivých partnerů i zákazníků. Řešení využívá technologii Oracle Hyperion a může být jako BI nadstavba použito nad jakýkoliv obchodní systém společností, obchodujících s energiemi.

První společností, kde Ness tento systém zavádí, je Lumius spol. s r.o. Kromě uvedeného řešení, zde Ness realizoval i další systémy podporující obchodování s energiemi (Trade Conector či MDMS), ve fázi implementace je externí portál a fakturační systém.

„Ze zkušeností víme, že být efektivní v obchodování s energiemi, znamená nejen správně předpovídat a včas vyhodnocovat rizika, ale i detailně rozklíčovat náklady a budoucí výnosy. Správně předvídat a řídit profitabilitu je ale velmi složité. Při rozhodování je potřeba dobře a rychle vyhodnotit velké množství informací - marže, vývoj cen energií či měnových kurzů na tuzemském trhu, ale například i na energetické burze Nord Pool… A to zdaleka není všechno. Proto přicházíme obchodníkům na pomoc s naším řešením“, komentuje zakázku Karol Kubeczka, ředitel divize Utility & Manufacturing.

Komentáře