Produkty Googlu hýbou světem - 2. díl

V druhé části článku shrnujícím nejúspěšnější projekty Googlu se podíváme na operační systém Android, službu Street View a novinky Nexus 7 a Project Glass.

Produkty Googlu hýbou světem - 2. díl


Během konference I/O 2012 odhalil Google dvě unikátní novinky Nexus 7 a Project Glass, jež zřejmě čeká velká popularita. Podívejme se, jak začínaly další úspěšné projekty Googlu.

 

1. díl - Books, Analytics, Earth, Docs

 

5) Android, 2007

V roce 2005 Google zakoupil nepříliš známou společnost Android, jež pracovala na mobilním operačním systému. O dva roky později společně se založením konsorcia Open Handset Alliance představil Google světu operační systém Android založený na linuxovém jádře 2.6. Dnes Android představuje jeden z vůdčích mobilních operačních systémů.

google android

 

6) Google Street View

Google Street View byl spuštěn v roce 2007 jako nová vlastnost mapového sytému Google Maps a Google Earth, jež uživatelům nabízí interaktivní procházky po zmapovaných částech především měst a silničních úseků.

Fotografie, z nichž jsou panoramatické pohledy seskládány, jsou pořizovány automobily, jež na střechách vezou zařízení snímající okolí. Oblasti, které nejsou automobily dostupné, pak Google snímá za pomocí speciálních tříkolek či sněžných skútrů.

Před dvěma týdny jsme vás informovali o významném rozšíření pokrytí české republiky službou Street View:


Čtěte dále: Google Street View rozšiřuje pokrytí České republiky. Před kamerou se schoval jen málokdo


 

google street view

7) Google Goggles, 2009

V roce 2009 Google představil mobilní aplikaci Google Goggles, která na základě rozpoznání obrazu vyhledá relevantní informace, ať už se jedná o komerční produkt, známou osobu, přírodní scenérii či architekturu. Kromě toho umí rozpoznávat QR kódy, převést a přeložit vyfocený text a další.

Google Goggles

 

8) Google Nexus 7, 2012

Na letošním ročníku vývojářské konference I/O 2012 Google představil vlastní tablet Nexus 7, jenž představuje přímého konkurenta zařízení Kindle Fire z produkce amerického Amazonu.

 


Čtěte dále: První zkušenosti s Google Nexus 7


 

Nexus 7, který se bude prodávat za 199 dolarů, disponuje 7palcovým displejem s rozlišením 1 280 x 800 pixelů a představuje aktuálně jediné zařízení běžící na OS Android 4.1 Jelly Bean. Google chce s tabletem na prodejní pulty přijít během tohoto měsíce.

google nexus 7

9) Project Glass

Během konference I/O Google odhalil další informace o svém projektu Project Glass, o kterém se poprvé veřejnosti zmínil v dubnu. Jedná se o brýle, jež díky průhlednému displeji umístěnému před jedno oko nabízejí výhody tzv. rozšířené reality. Brýle vám poslouží jako navigace, zpravodaj, fotoaparát, komunikační prostředek a kdo ví, s čím vším ještě vývojáři přijdou.

Brýle jsou zatím dostupné pouze pro vývojáře za cenu 1500 dolarů a široké veřejnosti budou brýle nabídnuty nejdříve v roce 2014.

google project glass

 

Zdroj: CIO.com


Úvodní foto: Google
Komentáře