První operátor má českého ředitele: do čela T-Mobile míří Milan Vašina

Milan Vašina dosud působil jako výkonný ředitel pro marketing, prodej a služby společnosti Slovak Telekom

První operátor má českého ředitele: do čela T-Mobile míří Milan Vašina


Nástupcem Rolanda Mahlera na postu generálního ředitele společnosti T-Mobile se od 1. ledna 2011 stane Milan Vašina (41), současný výkonný ředitel pro marketing, prodej a služby zákazníkům Slovak Telekomu.  Zároveň bude první Čechem, který povede tuzemského telekomunikačního operátora po jejich odkoupení nadnárodními operátory.

Vašina pracuje ve skupině Deutsche Telekom od roku 1997, kdy v bývalém RadioMobilu zastával pozici manažera marketingové komunikace a později marketingového manažera pro rezidenční segment. Jeho další profesní zastávkou byla v letech 2002–2007 pozice marketingového ředitele slovenské společnosti EuroTel (později T-Mobile Slovensko a.s.); v roce 2007 se pak stal generálním ředitelem téže společnosti. Po integraci T-Mobile se společností Slovak Telekom v červenci 2010 se Milan Vašina stal výkonným ředitelem pro marketing, prodej a služby zákazníkům společnosti Slovak Telekom.

Roland Mahler byl generálním ředitelem T-Mobile Czech Republic od roku 2000 a stal se tak nejdéle sloužícím ředitelem tuzemské telekomunikační firmy. Ze společnosti zcela neodchází, i po 1. lednu 2011 bude předsedou představenstva T-Mobile Czech Republic a předsedou dozorčí rady sesterské společnosti Polska Telefonia Cyfrowa.

Jmenování do funkce generální ředitele českého T-Mobile si opravdu vážím. Rád se vracím do společnosti, která prošla neuvěřitelným vývojem – z pozice dvojky na mobilním trhu se stala jasnou jedničkou a dokonce se etablovala na fixním trhu a expanduje do dalších segmentů," uvedl ke svému jmenování Milan Vašina.

Milan Vašina vystudoval Ekonomickou fakultu Zemědělské univerzity v Brně. Je svobodný, bezdětný, mezi své koníčky řadí mimo jiné cestování, horskou turistiku, běh, lyžování či výtvarné umění.

zdroj: TZ

Komentáře