Sabris kupuje Syconix

Společnosti chtějí během tří let dosáhnout na první příčku mezi poskytovateli ECM na Českém a Slovenském trhu.

Sabris kupuje Syconix


Na dnešní tiskové konferenci v Hotelu Four Seasons v Praze oznámila společnost Sabris, že odkoupila majoritní podíl ve společnosti Syconix. Jedná se o poměrně významný posun na tuzemském trhu ECM (Enterprise Content Management) - obě společnosti plánují svůj tržní podíl v tomto segmentu v následujících třech letech zdvojnásobit a stát se jedničkou nejen v ČR ale též na Slovenském trhu. Toho chtějí dosáhnout širším portfoliem, otevíráním dalších poboček (další trhy ve střední a východní Evropě).

Sabris patří mezi největší partnery SAP, Syconix je naopak předním partnerem OpenText na Českém trhu. OpenText je přitom standardním řešením ECM pro SAP. Podle Vladímíra Sýkory, generálního ředitele Sabris a Štěpána Pšeničky ze Syconixu byly mezi hlavními důvody, které obě společnosti vedly k transakci zejména malý překryv služeb, jejich ideální doplňování a podobná firemní kultura. V praxi bude Sabris v rámci svých služeb systémového integrátora nabízet i služby z portfolia Syconixu, pro stávající zákazníky by se nic ve vztazích s oběma společnostmi nemělo změnit.

Filozofií obou společností by mělo být heslo "Friendly professional" - tedy přátelský, partnerský a zároveň profesionální přístup k zákazníkům a integračním projektům, které do svého logotypu nově přebírá i Syconix. Obě společnosti zůstávají nadále samostatnými subjekty, včetně složení vrcholného vedení, v souvislosti s očekávaným růstem a expanzí je očekáván nábor kvalifikovaných zaměstnanců.

Expanze na další trhy bude probíhat postupně v návaznosti na obchodní příležitosti v regionu. V Rusku byl prvním zákazníkem Volksvagen (v návaznosti na vztahy se Škoda Auto), nyní tam Sabris provozuje plnohodnotnou pobočku.

Komentáře