Samsung Galaxy S III SAFE - enterprise funkce pro firemní klientelu

Samsung v pondělí představil upravenou variantu svého high-endového smartphonu Galaxy S III určenou pro business zákazníky.

Samsung Galaxy S III SAFE - enterprise funkce pro firemní klientelu


Korejský výrobce elektroniky Samsung se snaží dokázat, že smartphony a tablety běžící na operačním systému Android nejsou jen „na hraní“, nýbrž mohou velmi dobře posloužit pro seriózní práci v podnikovém prostředí. V říjnu loňského roku Samsung představil vlastní certifikaci nesoucí akronym SAFE (Samsung Approved for Enterprise, tedy Samsung schválený pro podniky), jíž označuje vlastní produkty navržené či speciálně upravené pro potřeby firemních klientů.

SAFE klade důraz především na zvýšenou bezpečnost zařízení a komunikace při současném zajištění dobré dostupnosti firemních dat. Certifikovaná zařízení mají tedy firmám nabídnout vlastnosti a funkce, jež uživatelům umožní dodržovat často přísně nastavenou firemní politiku. Prvním smartphonem odpovídajícím specifikaci SAFE se stala právě novinka Galaxy S III, již Samsung doplnil o řadu nezbytných funkcí.

Smartphone nabídne 256bitové AES šifrování, vzdálené smazání dat, vylepšenou podporu systému Microsoft Exchange ActiveSync, podporu VPN a několik nástrojů pro správu zařízení, jako je AirWatch, bezpečnostní software Afaria od Sybase nebo síťový řídicí systém Junos. Jako součást programu SAFE Samsung zpřístupnil operátorům a softwarovým partnerům množství API pro tvorbu vlastních enterprise funkcí a aplikací.

Samsung Galaxy S III však nebude zdaleka jediným smartphonem nesoucím business nálepku SAFE. V dodávce mobilní elektroniky pro podnikovou sféru je obrovský potenciál, zvláště pak při stále populárnějším trendu BYOD. Současně není Galaxy S III prvním zařízením certifikovaným jako SAFE. Na letošním ročníku veletrhu CES pořádaném v lednu Samsung cejchem SAFE označil dvojici tabletů Galaxy Note a Galaxy Tab 7.7. Níže si můžete prohlédnout reklamní video představující SAFE funkce pro první z uvedených tabletů.

 

Zdroj: IDG News Service, Samsung.com


Úvodní foto: Samsung
Komentáře