STORYFLEX členem mezinárodní skupiny Proact IT Group (aktualizováno)

Zákazníkům společnosti by mělo spojení přinést nové produkty, řešení a služby; personální změny společnost neplánuje

STORYFLEX členem mezinárodní skupiny Proact IT Group (aktualizováno)


Skupina Proact IT Group je mezinárodně působícím integrátorem řešení a služeb v oblasti storage, zálohování, archivace a disaster recovery. Dle údajů analytické společnosti IDC vykazuje meziroční růst obratu ve výši 50procent a její akcie jsou kótovány na burze Nasdaq OMX Stockholm.

„Společnost STORYFLEX se od svého založení v roce 2006 stala velmi významným hráčem na trhu storage řešení a služeb. Majetkový vstup skupiny Proact IT Group je jen dalším přirozeným krokem a vývojem“, okomentoval vstup René Valvoda, výkonný ředitel společnosti STORYFLEX.

Zákazníkům STORYFLEXu by mělo spojení přinést nové produkty, řešení a služby, například vlastní financování dodávek řešení, Storage as a Service (SaS). Společnost také uvedla, že nedochází k žádným personálním změnám. Nadále platné jsou také všechny servisní smlouvy, právě realizované dodávky či záruky.

STORYFLEX se specializuje na dodávky a implementace softwarového a hardwarového vybavení určeného pro zálohování dat a systémů, ukládání a migraci dat v prostředí širokého spektra platforem, včetně poskytování souvisejících auditů, konzultací, návrhů ITSCM a servisních služeb.

Aktualizováno:

Dle informací, které přinesl týdeník Ekonom, odkoupila Proact IT Group od jediného akcionáře Roberta Paskovského prozatím 60 procent akcií, a to za 32,5 mil. Kč v hotovosti, přičemž na dalších 20 procent má opci. Zbývajících 20 procent akcií získal management STORYFLEXu.

Komentáře