Toughbook CF-53: pro byznys s ostrými lokty

Panasonic uvedl na trh Toughbook CF-53, nový produkt v kategorii středně odolných notebooků.

Toughbook CF-53: pro byznys s ostrými lokty


Novinka je podle výrobce vhodná pro lehkou terénní práci i business uživatele na cestách poptávající přenosné zařízení nabízející schopnost absorbovat nárazy a odolat polití.Toughbook je vybaven procesorem II. generace Intel Core i5-2520M s podporou technologie vPro a čipovou sadou Intel Q67 Express. Širokoúhlý 14palcový HD LED displej má antireflexní i antioslňující vrstvu umožňující viditelnost ve venkovním i vnitřním prostředí. Výrobce nezapomněl ani na implementaci rozhraní USB 3.0.

Počítač Toughbook CF-53 je nyní podle výrobce o 15 % lehčí a o 5 % tenčí, navíc disponuje vestavěnou  rukojetí,  hodí se tak zejména pro uživatele ze SoHo a SME segmentů nebo pro mobilní pracovníky. Notebook slibuje odolnost vůči pádům z výšky 76 cm, vibracím a vlhkosti. Díky plášti ze slitiny hořčíku, ocelovým pantům a flexibilní polstrované montáži klíčových komponent (displej, pevný disk, voděodolná klávesnice) Toughbook CF 53 odolá nárazům i škrábancům při denním použití během lehké terénní práce i na cestách.

Za účelem zvýšení mobility pracovníků využívá Toughbook CF-53 modul Ericsson - F5521GW - HSPA+ (download až 21 Mb/s) se správcem bezdrátových připojení a volitelnou funkcí probuzení Wake On Wireless. Díky čipové sadě Intel QM67 Express Chipset je k dispozici také ochrana proti krádeži.

Vedle standardního modelu CF-53 existují dvě další varianty:

Model Toughbook CF-53 s dotykovým displejem byl navržen pro uživatele vyžadující dotykové ovládání a pracující ve vnějším prostředí na jasném slunečním světle. Je vybaven širokoúhlým dotykovým displejem s vysokým jasem a polarizačním filtrem, díky němuž by měly být minimalizovány odrazy slunečních paprsků.

Model Toughbook CF-53 pro automobilový průmysl  byl navržen pro použití jako univerzální zařízení pro automobilový výzkum a vývoj nebo dílenská prostředí. S optimalizovanými porty, dvojitým slotem PC Card vyhovuje toto zařízení průmyslovým standardům. Vedle bezpečnostních softwarových utilit Panasonic může být počítač rozšířen také do plně zabezpečeného režimu přidáním volitelných čipových karet, čtečky otisku prstů a podpory ochrany proti krádežím.

Toughbook CF-53 bude k dispozici od června 2011 a standardní verze bude stát cca 1 544 EUR bez DPH, verze s dotykovým displejem pak cca 1 999 EUR bez DPH.

Komentáře