Twitter zaznamenal celosvětový výpadek jen den před zahájením LOH 2012

Populární mikroblogovací služba spadla pouhý den před zahájením Letních olympijských her 2012 v Londýně, které podle očekávání podrobí (nejen) Twitter tvrdému zátěžovému testu a masivně rozproudí „olympijskou“ komunikaci na sociálních sítích.

Twitter zaznamenal celosvětový výpadek jen den před zahájením LOH 2012


Twitter dokonce vytvořil speciální stránku, jejímž posláním je agregovat nejzajímavější tweety olympijských atletů, jejích rodin a trenérů, stejně jako reportérů a sportovních komentátorů.

Podle společnosti Apica, která monitoruje dostupnost webových stránek, Twitter spadnul přibližně v 11:23 dopoledne východního letního času (EDT – čtyři hodiny za UTC), kolem 12:04 se přechodně rozeběhnul a následně opět spadnul ve čtvrt na jednu odpoledne. Kolem půl druhé odpoledne byla dle vyjádření společnosti Apica síť dostupná pro většinu uživatelů.

Společnost sama výpadek potvrdila, jeho příčinu však stále neuvedla. Nyní už je vše v pořádku a problém byl odstraněn. Na žádost o komentář k výpadku Twitter neodpověděl.

Další výpadek sociální síť zaznamenala jen před pár týdny, konkrétně 21. června. Na vině tehdy byla kaskádová chyba v jedné z komponent infrastruktury Twitteru. Dopad měla jak na samotný Twitter, tak na aplikace třetích stran běžících na zařízení s OS Android a iOS.

Twitter přitom zdaleka není jediným, koho dnešní den očernil – v noci nefungovala síť operátora UPC a dopoledne svou chatovací službu vypověděl také Google Talk.

 

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře