Windows 7: většina podniků bude upgradovat v příštích 12 měsících

Více než 10% podniků již migraci na Windows 7 dokončilo, většina ostatních s tím začne letos nebo příští rok

Windows 7: většina podniků bude upgradovat v příštích 12 měsících


11% zákazníků Microsoftu již přechod na Windows 7 dokončilo, 50% začne s upgradem v příštích šesti až 12 měsících a dalších 27% plánuje začít s upgradem v příštích dvou letech. To je výsledek výzkumu, který mezi 115 IT manažery s rozhodovacími pravomocemi provedla na konci září nezávislá analytická společnost Directions on Microsoft. Ta se zaměřuje především na společnosti, které spravují více než 500 počítačů.

Zrychlený přechod na Windows 7 je důsledkem několika faktorů. Mnoho společností vynechalo upgrade na předchozí kritizovanou verzi Windows Vista a jejich počítače tak běží na již více než 10 let „starých“ Windows XP. Dalším faktorem je i to, že s postupujícím byť velmi mírným ekonomickým oživením mnoho společností začíná s upgrady, které odložily v důsledku krize.

Na obzoru už je také první servisní balíček: Windows 7 Service Pack 1 je nyní ve fázi betatestování, uveden bude během první poloviny roku 2011. Právě uvedení prvního servis packu je pro velkou část firem signálem, že nastal správný čas pro upgrade na novou verzi.

Přestože se vzorek 115 IT desicison makerů nemusí zdát příliš velký, je dostatečný na to, aby byl statisticky průkazný; chybovost je zde podle analytické společnosti okolo 3%.  Vzorek je také dostatečně různorodý; zahrnuje výkonné i technologické ředitele, IT ředitele, manažery i vývojáře.

„Vzhledem k tomu, že 88% respondentů uvedlo, že upgrade již provedlo nebo se na něj v nejbližších dvou letech chystá, je zjevné, že Windows 7 se rozšíří mnohem rychleji než Vista,“ komentuje výsledky analytická společnost. „Ve srovnatelném tříletém období dosáhlo rozšíření Windows Vista stěží 25%, zatímco na více než 50% firemních počítačích zůstaly Windows XP.“

Respondentů, kteří v průzkumu uvedli, že přechod na Windows 7 plánují, se analytici Directions on Microsoft také ptali, jakým způsobem budou pořizovat licence. 38% dotázaných uvedlo, že je získali předinstalované na novém hardwaru, zbytek využívá některý z multilicenčních programů.

 

zdroj: Network World

Komentáře