Windows Phone ve verzi 7.5 podporují češtinu a HTML5

Aktuální update pro Windows Phone 7.5 (s kódovým označením Mango) podle Microsoftu uživatelům nabídne přes 500 nových funkcí.

Windows Phone ve verzi 7.5 podporují češtinu a HTML5


Nové funkce by podle Microsoftu měly zajistit především snadnější komunikaci, větší provázanost aplikací a také rychlejší prohlížení webu prostřednictvím integrovaného Internet Exploreru ve verzi 9. Windows Phone ve verzi 7.5 dále přidává podporu několika jazyků včetně češtiny a zpřístupní aplikace z Marketplace v dalších zemích včetně České republiky. Windows Phone 7.5 (Mango) bude k dispozici pro stávající uživatele Windows Phone 7 formou softwarové aktualizace (zdarma), na nových produktech bude k dispozici od podzimu.

Nejzajímavější změny v nové verzi Windows Phone:

•    Uživatelé mají možnost přepínání mezi textovými a MMS zprávami, chatem na Facebooku a Windows Live Messengerem v rámci jedné konverzace.
•    Seskupování kontaktů do přizpůsobitelných Live Tiles pro přehled o aktualizacích stavů, možnost rychlého posílání SMS, MMS, e-mailů nebo rychlých zpráv celé skupině přímo ze startovní obrazovky.
•    Informace z Twitteru a LinkedIn integrované do kontaktů, vestavěné check-iny na Facebooku a nový software pro rozpoznávání obličeje slouží pro sdílení a označování fotografií na webu.
•    Propojená doručená pošta přináší více e-mailových účtů v jedné schránce, nechybí ani konverzace v režimu vláken.
•    Vestavěná podpora převaděčů řeči do textu a naopak, platí jen pro vybrané jazyky.

Nástroj App Connect ve verzi Mango umožňuje vyhledávání a stahování aplikací. Live Tiles pak o aplikacích poskytnou informace, a to bez nutnosti je otevírat. Nová funkce multitaskingu pak uživatelům umožňuje přepínat mezi aplikacemi podržením tlačítka Zpět.

Plnohodnotný prohlížeč Internet Explorer 9 ve verzi Mango podporuje HTML5 a hardwarovou akceleraci grafiky. Díky novým funkcím, které dokáží pracovat se zjišťováním polohy, fotoaparátem, mikrofonem a dalšími zařízeními, jsou novinkou i lokalizované informace v přímé souvislosti s místem, kde se uživatel nachází. Jednou z nich je funkce Local Scout. Poskytuje výsledky vyhledávání s vazbou na bezprostřední okolí uživatele a doporučuje restaurace, obchody a zajímavá místa v blízkosti. Vyhledávač Bing ve Windows Phone umožňuje vyhledávat obrázky, zvuky a hudbu za použití klávesnice, kamery a mikrofonu. Funkce Quick Cards pak poskytne k vyhledávaným produktům, filmům, událostem nebo místům krátký relevantní popis včetně souvisejících aplikací.

Mango bude v době svého vydání podporovat další jazyky včetně češtiny, polštiny, maďarštiny, ruštiny, řečtiny, brazilské portugalštiny, zjednodušené a tradiční čínštiny, holandštiny, japonštiny, korejštiny, dánštiny, finštiny, švédštiny a norštiny. Více informací včetně možnosti stažení veřejné verze vývojových nástrojů pro Windows Phone 7.5 je k dispozici na následujícím odkazu:

http://windowsteamblog.com/windows_phone/b/wpdev/archive/2011/05/24/developer-news-beta-mango-tools-available-today.aspx.

Komentáře