Smutno je ve Vodafonu, zemřel Grahame Maher

Bývalý CEO českého Vodafonu zemřel ve věku 51 na následky mozkové příhody

Smutno je ve Vodafonu, zemřel Grahame Maher


Dle informací ze společnosti Vodafone zemřel v noci na dnešek na následky těžké mozkové příhody bývalý ředitel českého Vodafonu Grahame Maher. Bylo mu 51 let.

Grahame Maher vedl český Vodafone od února 2006 do června 2008, kdy se přesunul do Kataru, aby převzal vedení místní pobočky tohoto globální operátora.

V telekomunikačním businessu působil Maher už od poloviny devadesátých let, kdy v Austrálii spoluzaložil jednoho z prvních místních virtuálních operátorů, kterého později odkoupil právě Vodafone. Maher následně působil coby šéf Vodafone Nový Zéland a Vodafone Australia. V lednu 2004 se přesunul do Švédska s cílem pomoci místní pobočce Vodafonu zlepšit její tržní postavení.  Pak už následoval přesun do Čech, kde převzal vedení firmy po Karle Stephens.

Maher byl známý svým neformálním vystupováním a úspěšnou snahou využívat pro splnění obchodních cílů netradiční metody; kampaň se Čtvrtníčkovými parohatými "soby" patří už v podstatě mezi reklamní klasiku.

"Grahame byl drahý přítel, inspirativní lídr a člověk, se kterým bylo potěšením a ctí spolupracovat i trávit čas. Zpráva o jeho předčasné smrti je zdrcující pro všechny, kteří ho milovali a respektovali. Především pro jeho manželku Jenny a dcery Jessiku a Kate, kterým posíláme své kondolence," uvedla v reakci na zprávu jeho nástupkyně ve vedení operátora Muriel Antonová.

Komentáře