34 procent Čechů přistupuje k e-mailům přes mobilní telefon

Podle statistik společnosti Microsoft přistupuje již 34 procent Čechů ke svým e-mailům přes mobilní telefon.

34 procent Čechů přistupuje k e-mailům přes mobilní telefon


Celkově dnes uživatelé otevřou z mobilního telefonu v průměru 15 procent všech došlých e-mailů, což je oproti stejnému období loni dvojnásobek. Důvodem je jak vyšší dostupnost a rychlost mobilního internetu, tak i více e-mailových služeb, které jejich použití z mobilního telefonu usnadňují. Microsoft nyní plánuje zpřístupnit snadno z telefonů i dokumenty a fotky uložené na webu.

„S rostoucím využíváním mobilního internetu uživatelé očekávají, že budou mít přes svůj telefon neustálý přístup ke všem důležitým informacím a datům. Uživatelům Hotmailu proto už více než rok poskytujeme funkci push, která jim umožňuje synchronizovat e-maily, kontakty a kalendář v mobilním telefonu takřka v reálném čase,“ říká Tomáš Koška, ředitel on-line divize pro střední a východní Evropu ve společnosti Microsoft.

Zatímco při spuštění hotmailové funkce push v létě loňského roku jí podporovalo jen 34 procent telefonů, na kterých běžela některá ze tří nejrozšířenějších mobilních platforem, dnes jich Microsoft podporuje celých sto procent. Například z telefonů iPhone dnes na světě k Hotmailu přistupuje milion uživatelů a novou aplikaci pro Android si již stáhlo téměř 5 milionu uživatelů.

Microsoft navíc pomáhá uživatelům řešit i problém velkého počtu e-mailových účtů, které používají. Každý Čech má podle statistik Microsoftu v průměru pět e-mailových účtu, z nichž čtyři využívá aktivně. Služba Hotmail proto umožňuje uživatelům spravovat ze svého hotmailového účtu více e-mailů najednou. Spojit více e-mailových účtu do jedné složky mohou uživatelé jednoduše i pomocí telefonu s novou verzí mobilní platformy Windows Phone 7.5.

SkyDrive je vedle Hotmailu další službou, u které Microsoft v současné době připravuje vylepšenou verzi. Uživatelům přinese nové funkce, které jim umožní pracovat prostřednictvím mobilního telefonu jednodušeji i s dokumenty a obrázky, jež mají uložené na webovém úložišti. Více podrobností chystá Microsoft zveřejnit v nejbližších dnech.

Podpora mobilních uživatelů však není jedinou inovací online služeb od Microsoftu. Společnost rovněž oznámila nové funkce ve službě Hotmail, díky kterým mohou uživatelé jediným kliknutím filtrovat došlé zpravodaje a obchodní nabídky, přiřazovat k e-mailům kategorie, plánovat pravidelné čištění schránky, prioritizovat zprávy a využívat uživatelsky přizpůsobitelnou rychlou nabídku pro provádění nejčastějších úkonů s e-maily


Úvodní foto: Fotolia.com
Komentáře