3D simulace od Dassault Systèmes slouží k výuce první pomoci

Francouzská společnost Dassault Systèmes představila novou 3D platformu s názvem „Staying Alive”.

3D simulace od Dassault Systèmes slouží k výuce první pomoci


Francouzská společnost Dassault Systèmes představila novou 3D platformu s názvem „Staying Alive”. Ta byla vyvinuta ve spolupráci s lékařskou laboratoří iLumens Descartovy univerzity v Paříži a využívá pro výuku medicíny simulačních technologií. Jak zdravotníci, tak i široká veřejnost se mohou na webové stránce Staying Alive naučit správný postup a techniky poskytování první pomoci člověku postiženému zástavou srdce.

Ve virtuálním 3D prostředí vyvinutém společností Dassault Systèmes si lze vyzkoušet postupy, které mohou zachránit lidský život. Lékařským profesionálům, studentům medicíny a dalším umožňuje nacvičovat poskytování první pomoci v „kolaborativní” 3D webové aplikaci. Své výsledky mohou hodnotit a prostřednictvím aplikace pro Facebook dokonce absolvovat školení se svými přáteli.

Řada lékařských firem již používá řešení vyvinutá společností Dassault Systèmes a své produkty navrhuje ve 3D. Jednou z takových firem je koncern Philips, jehož defibrilátor HearthStart (HS1) byl navržen tak, aby jej mohli používat i laici. Právě tento přístroj najdeme ve virtuálním prostředí Staying Alive.


Úvodní foto: © rubysoho - Fotolia.com
Komentáře