3G od T-Mobile pokrývá 48,83 % populace

Výstavba 3G sítě T-Mobile se nezastavila ani v dalším jarním měsíci, tentokrát přibylo 14 nových měst a 44 menších obcí.

3G od T-Mobile pokrývá 48,83 % populace


V průběhu měsíce května přibylo na mapě s 3G pokrytím 14 nových měst a 44 menších obcí. Na mapě je tedy v tuto chvíli celkem 128 měst a 336 menších obcí. Pokrytí České republiky se zvýšilo na 48,83 % populace. Datové připojení je nyní nově k dispozici například pro obyvatele Šumperka, Českého Těšína, Strakonic, Náchoda, Jirkova, Mělníka, Dvora Králové nad Labem, Nymburka, Poděbrad a celé řady dalších míst. Bodů na 3G mapě bude podle vyjádření  operátora přibývat i v dalších obdobích, do konce roku chce totiž pokrýt na 500 měst.

V únoru 2011 byla oznámena spolupráce se společností Telefónica Czech Republic při sdílení 3G sítě. Cílem této šestileté spolupráce je podle T-Mobilu zpřístupnit data v mobilních sítích třetí generace v co nejkratší době co největšímu počtu zákazníků, a to i mimo hustě osídlené oblasti. Pro oba operátory z toho však plynou především zajímavé investiční úspory. Pilotní fáze komerčního provozu již byla zahájena. K dnešnímu dni běží za obě strany dohromady prvních deset společně sdílených sitů v lokalitách Humpolec, Hlinsko, Březnice, Dobříš, Volyně.


Komentáře