3M: Nové privátní filtry pro ochranu dat na monitoru

Privátní filtry najdou uplatnění v kancelářích, při práci na notebooku v restauracích, dopravních prostředcích či jiných veřejných prostranstvích.

3M: Nové privátní filtry pro ochranu dat na monitoru


Privátní filtry najdou uplatnění v kancelářích, při práci na notebooku v restauracích, dopravních prostředcích či jiných veřejných prostranstvích, ale např. i v oblastech školství, zdravotnictví, státní správy, či v bankovním a finančním sektoru při práci s citlivými daty klientů, které je třeba chránit před zneužitím.

Neoprávněnému sledování informací na cizím monitoru notebooku, netbooku, tabletu či stolním počítači zabraňují právě tzv. privátní filtry, což jsou buď tmavé či nově představené zlaté ochranné fólie. Obraz monitoru vidí pouze osoba sedící přímo před ním. Ostatní vidí na displeji, v závislosti na typu filtru, pouze jednolitou tmavou či zlatou plochu. Zlatý filtr 3M, který při bočním pohledu namísto obrazu monitoru ukazuje pouze zlatou barvu, má oproti černému privátnímu filtru o 14 % vyšší jas.

Pro upevnění filtrů se nepoužívají rámečky, ale plastové úchyty, které se připevní po stranách displeje notebooku, aniž by narušovaly mechanismus zavírání víka. Filtr pak stačí zasunout nebo vytáhnout v případě, kdy je třeba prezentovat informace dalším lidem. Doporučené koncové ceny privátních filtrů 3M jsou stanoveny od cca 700 Kč za tmavý bezrámový filtr pro úhlopříčku 8,9“ až po cca 3000 Kč za úhlopříčku 30“.

Komentáře