602 získala cenu za rozvoj eDemokracie

Společnosti Software602 byla udělena zvláštní cena za přínos k rozvoji elektronické demokracie v Evropě. Představitel firmy převzal Zlatou plaketu ve středu 24. září v Paříži.

602 získala cenu za rozvoj eDemokracie


Společnosti Software602 byla udělena zvláštní cena za přínos k rozvoji elektronické demokracie v Evropě. Představitel firmy převzal Zlatou plaketu ve středu 24. září v Paříži.

Stejné ocenění získal i úřad Kraje Vysočina a několik dalších subjektů z různých evropských zemí. Software602 i Kraj Vysočina toto ocenění získaly za realizaci internetových přenosů zasedání krajského a městských zastupitelstev v České republice. Od února letošního roku bylo přenášeno 36 událostí, což znamená 200 čistých přenosových hodin. Výsledky potvrdily očekávaný přínos k rozvoji demokracie na místní úrovni. Tam, kde se jednání zastupitelstev ještě před několika měsíci účastnilo maximálně několik desítek lidí, jich dnech sledují záznamy tisíce - část v přímém přenosu a většina v internetových archivech. Mnozí přitom využívají možnosti podívat se jen na tu část jednání, která se jich bezprostředně týká.

Zatím se do této aktivity zapojila města Havlíčkův Brod, Jihlava, Nové město na Moravě, Pelhřimov a úřad Kraje Vysočina.

Software602 využívá k realizaci přenosů ze zastupitelstev technologii britské firmy Public-i. Poskytuje mobilní přenosovou jednotku zahrnující kamery, mikrofony, počítače a potřebný software. Zařízení se rozestaví v místnosti, kde bude zasedání probíhat a k jeho obsluze stačí běžný IT specialista. Není tedy potřebná účast profesionálního kameramana ani dalších členů filmového štábu. Jediným nutným požadavkem je kvalitní připojení k internetu. Řešení obyvatelům zprostředkovává nejen obraz a zvuk, ale i další potřebné informace (jména a funkce řečníků, přístup k dokumentům, o nichž se jedná apod.)

Obchodní manažer firmy Software602 Petr Pilin, který ocenění přebíral, prohlásil: "Řešení pro internetové přenosy se stala již pevnou součástí naší nabídky pro veřejný sektor a dobře doplňuje inteligentní formuláře 602XML. Je to něco, co se osvědčilo - po stránce technické i reakcí veřejnosti.

Nyní hledáme další města a obce, které se chtějí občany více zapojit do dění na místní úrovni. Které chtějí umožnit přístup na zasedání i těm, kdo se kvůli tomu nemohou uvolňovat ze zaměstnání, které chtějí zviditelnit práci zastupitelstva a třeba se i pochlubit tím, čeho se podařilo dosáhnout."

Komentáře