7i Advisors chtějí investovat desítky milionů korun do perspektivních projektů

Skupina "byznys andělů" 7i Advisors má pro letošní rok připraveny desítky milionů na investice do podnikatelských projektů. Zatím se prostřednictvím virtuálního tržiště 7i.cz uchází o investice 71 projektů.

7i Advisors chtějí investovat desítky milionů korun do perspektivních projektů


„Zajímá nás podnikatelský plán, jasná byznys myšlenka a odlišení od konkurence. Nemáme preferenci, co se týká oborů. Chceme projekty, které mají rozvojový potenciál, tj. schopnost oslovit velkou cílovou skupinu s jasně vymezeným produktem,“ říká investiční ředitel 7i Advisors Jakub Nosek. Zároveň připomíná, že byznys andělé na rozdíl od venture kapitalistů poskytují více než „jen“ finance. „Jsme schopni podnikatelům pomoci nejen finančně, ale i přes naši síť kontaktů a také manažerským know-how. Velkou přidanou hodnotou je schopnost zajistit provozní financování v kombinaci s fondy Evropské unie,“ doplňuje Jakub Nosek.

V současné době preferují byznys andělé kontakt přes portál www.7i.cz. Projektům nabízí vyhodnocení, poradenství i samotnou investici. „Aktuálně se nám přihlásilo 71 projektů, ze kterých si vybírá 28 investorů. Obvykle investujeme v rozmezí 0,5 až 10 milionů korun.,“ upřesňuje Jakub Nosek.

Jednou z podpořených investic je například B2B portál www.Industry-EU.cz, který údajně vznikl na základě vyské poptávky podnikatelské sféry po online prezentaci firem, výrobků a služeb vedoucí ke zvýšení prodejů a propagaci. Nyní portál nabízí přes 97 tisíc registrovaných a platících partnerů a generuje stovky tisíc návštěvníků měsíčně. Portál je nyní jeden z největších komplexních českých internetových informačních systémů s obsáhlým oborovým katalogem firem, B2B a B2C poptávkami a nabídkami s dlouholetou tradicí.

Komentáře