Acer plánuje nové distribuční centrum náhradních dílů v Polsku

Společnost Acer oznámila, že hodlá otevřít v polské Wrocławi distribuční centrum pod názvem Asplex, které bude zajišťovat distribuci náhradních dílů a méně náročné výrobní činnosti pro oblast EMEA.

Acer plánuje nové distribuční   centrum náhradních dílů v Polsku


Cílem nového distribučního centra, které představuje nedílnou součást strategie péče o zákazníky vypracované pro posílení vztahů společnosti  Acer s odběrateli, je podpořit rozvoj řízení vztahů se zákazníky na úrovni EMEA.

Jedním z důvodů této investice je růst podílu na trhu, který v poslední době společnost Acer zaznamenala v zemích střední a východní Evropy. Celkový objem investice je odhadován na 3 milióny euro. Navíc vzhledem ke geografické poloze v Dolním Slezsku bude nové centrum poskytovat zákazníkům v celé oblasti EMEA lepší služby odpovídající kvalitativním standardům Acer.

Tento projekt představuje významnou investici jak z hlediska organizační struktury, tak zaměstnanců. V prostorách o rozloze 20 000 m2, které byly pronajaty od předního celosvětového poskytovatele distribučních prostor ProLogis, bude pracovat více než 200 zaměstnanců, z nichž většina bude přijata do konce listopadu 2009. Plný provoz nového distribučního centra má být podle plánu zahájen ve druhém čtvrtletí 2010.

"Jsme velmi rádi, že si společnost Acer vybrala ProLogis jako poskytovatele distribučních prostor v Polsku," prohlásil Ben Bannatyne, ředitel ProLogis pro střední a východní Evropu. "Tento významný zákazník získá výhodně umístěné prostory, které se nacházejí pouhé dva kilometry od Wroclawi v okrese Kobierzyce, odkud je vynikající přístup k několika dálnicím. Jsme přesvědčeni, že toto místo dokonale splňuje nároky společnosti Acer."

Od samotného počátku podporuje celý projekt i vedení kraje - maršálek Dolního Slezska, Marek Łapinski, a také krajská agentura pro podporu investic Dolnoslaska Agencja Współpracy Gospodarczej, která je partnerem polské informační a investiční agentury PAIZ.

Komentáře