Adobe fušuje do filmu

Společnosti koncernu Time Warner budou spolupracovat se společností Adobe na distribuci bohatého mediálního obsahu s využitím platformy Adobe Flash a řešení pro video od Adobe.

Adobe fušuje do filmu


Společnost Adobe Systems a tři společnosti koncernu Time Warner - Turner Broadcasting System, Warner Bros. Entertainment a Home Box Office - oznámily strategické spojenectví, které bude podporovat spolupráci na vývoji další generace prostředí pro video a multimédia. Součástí tohoto spojenectví bude také spolupráce na urychlení vývoje správy digitálních práv pro web i samostatné počítače a řešení metadat a měření počtu diváků, které by mělo zlepšit vyhledávání a zhodnocení obsahu.

„Společnost Warner Bros. Entertainment plánuje implementaci celé řady technologií Adobe do různorodé sady nových mediálních iniciativ," řekla Darcy Antonellis, prezidentka pro techniku u Warner Bros.

 Společnosti Turner, Warner Bros. Entertainment a HBO již mají zkušenosti s distribucí videa přes web s použitím technologií Adobe. Mnoho různých webových stránek společnosti Turner je již v současnosti na platformě Flash. Na webu www.thewb.com umožňuje společnost Warner Bros. Entertainment divákům shlédnout on-line velký výběr kompletních televizních pořadů a seriálů. Na webu společnosti Warner Bros. Entertainment na adrese www.warnerbros.com mohou diváci najít upoutávky na aktuální a připravované filmy, a také prohledávat obrovský katalog filmů. Společnost HBO brzy uvede novou verzi webu www.hbo.com s rozsáhlým využitím platformy Flash. Společnosti Adobe, Turner, Warner Bros. Entertainment a HBO budou v ohlášeném strategickém spojenectví a ve výsledných společných projektech hledat způsoby distribuce videa na internetu i mimo klasické počítače, na zařízení připojená k internetu, která spotřebitelům nabídnou video kdekoliv a kdykoliv budou chtít.

 

Komentáře