Anne Mulcahy odstupuje z pozice CEO společnosti Xerox, nahradí ji Ursula Burns

Představenstvo společnosti Xerox oznámilo, že Anne M. Mulcahy, předsedkyně představenstva a CEO, odstoupí k 1. červenci z pozice CEO. Ursula M. Burns, současná prezidentka společnosti, byla představenstvem pověřena, aby A. Mulcahy v pozici CEO nahradila. A. Mulcahy zůstane i nadále předsedkyní představenstva.

Anne Mulcahy odstupuje z pozice CEO společnosti Xerox, nahradí ji Ursula Burns


A. Mulcahy se CEO společnosti Xerox stala 1. srpna 2001 a předsedkyní představenstva 1. ledna 2002. Předtím byla od května 2000 do července 2001 prezidentkou a provozní ředitelkou společnosti. Svoji kariéru v Xeroxu začala v roce 1976 jako obchodní zástupce v Bostonu. Během 33 let ve společnosti pracovala na manažerských pozicích v obchodním oddělení, v oddělení personalistiky a marketingu a vedla divizi Xeroxu, která prodává výrobky distributorům a prodejcům.

 

Ursula Burns nastoupila do společnosti Xerox v roce 1980 na letní praxi jako asistentka v oblasti strojírenství. Později zastávala pozice v produktovém vývoji a plánování. V letech 1992 až 2000 vedla několik obchodních týmů, včetně oblasti kancelářského barevného tisku a faxování a kancelářského síťového tisku. V roce 2000 byla jmenována senior viceprezidentkou pro oblast korporátních strategických služeb (Corporate Strategic Services) se zodpovědností za výrobní a distribuční aktivity. Poté se její pravomoci rozšířily i na globální výzkum a vývoj produktů, marketing a distribuci. V dubnu 2007 byla jmenována prezidentkou Xeroxu se zodpovědností za další oblasti, jako jsou podnikové informační technologie, lidské zdroje, korporátní marketing a globální zákazníci.

Komentáře