CFD obchodování i na iPhone

Česko-německá společnost xITee oznámila, že úspěšně dodala aplikaci pro CFD obchodovaní na Apple iPhone.

CFD obchodování i na iPhone


Malí i privátní investoři tak díky nové aplikaci od xITee získávají možnost obchodovat v CFD systému takřka kdykoli a kdekoli prostřednictvím svého mobilního telefonu iPhone. To znamená zjišťovat aktuální vývoj tržní situace, kontrolovat vývoj účtu, vkládat nové obchody, obecně tedy používat většinu funkcí, které nabízí plná desktopová open-source verze CFD vyvinutá na platformě Java. CFD systém využívá  EnterpriseDB/PostgreSQL databáze a JBoss aplikační server. iPhone aplikace byla vyvinuta pro iPhone OS 3.1 v programovacím jazyce Objective-C (verze pro OS 4.0 by měla být k dispozici v dohledné době).

Contract for Difference (CFD) je základní derivátový produkt, který umožňuje obchodování založené na pohybech cen akcií. Obchod je definován jako dohoda o vyrovnání rozdílu  mezi otevírací a zavírací cenou příslušného podkladového aktiva. Podkladovým aktivem mohou být kromě akcií též indexy, komodity nebo cenné papíry. Cena obchodu CFD se chová přesně jako cena podkladového aktiva.

Odběratelem služby CFD–Trading-Platform je německá společnost Panthera Capital, ta je mimo jiné poskytovatel technických služeb pro společnost CeFDex AG, která CFD–Trading-Platform provozuje jako B2B aplikaci. Jednotliví smluvní brokeři pak umožňují koncovým zákazníkům OTC CFD obchodování.

Komentáře