David Vrba novým generálním ředitelem českého 3M

3M Česko má od ledna nového generálního ředitele. Po deseti letech bude stát v čele společnosti opět český manažer.

David Vrba novým generálním ředitelem českého 3M


Francouze Clauda Richarda, který využil nabídky vést polskou pobočku 3M, vystřídal na této pozici David Vrba. Po téměř deseti letech se tak generálním ředitelem 3M Česko stal opět český manažer. David Vrba pracuje ve společnosti 3M již více než 8 let. Před svým povýšením na post generálního ředitele zastával pozici šéfa divize 3M Unitek pro celou Evropu, Střední východ a Afriku. Ve své nové funkci bude zodpovědný za vedení celé české pobočky čítající šest obchodních divizí a bude se soustředit na zvýšení jejich tržního podílu na českém trhu.

Vedení firmy 3M se rozhodlo jmenovat do funkce generálního ředitele po dlouhé době manažera české národnosti a podle své strategie jej opět vybralo z vlastních řad. „Je pro mě opravdu velká čest stát v čele společnosti, která byla v loňském roce zvolena Nejlepším zaměstnavatelem České republiky a umístila se na jedné z předních příček ve stejné soutěži i v rámci regionu. Česká pobočka má v zahraničí vynikající pověst a já bych ve své nové funkci rád navázal na skvělou práci a výborné výsledky svého předchůdce,“ říká David Vrba. „Mým cílem bude zvýšit celkové povědomí o značkách 3M na českém trhu a zasloužit se o to, aby firma 3M byla ještě více „českou“,“ zdůrazňuje nový ředitel.

David Vrba se celou svou kariéru pohybuje v oblasti zdravotnictví. Do společnosti 3M přišel po šestiletém působení v německé dentální firmě ESPE, kterou 3M v roce 2001 koupila. Původně pracoval v rámci divize 3M ESPE pro region střední a východní Evropy a později i pro Afriku. Poté se přesunul do divize 3M Unitek na pozici Business Development Manager pro Evropu, střední Východ a Afriku. Tato divize je lídrem na regionálním trhu s ortodontickými produkty. Klíčovým momentem jeho kariéry v 3M bylo bezesporu převzetí zodpovědnosti za aktivity divize 3M Unitek v celé Evropě. V rámci 3M to bylo vůbec poprvé, kdy manažer z východní Evropy zodpovídal za celoevropský byznys divize.

David Vrba (38) vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Mluví plynně anglicky, německy a rusky. Je ženatý a má dvě děti. Mezi své koníčky řadí především rodinu, chatu, běh a velmi rád cestuje.

Původní ředitel české pobočky Claude Richard bude nyní zastávat pozici generálního ředitele 3M v Polsku. Využil příležitosti vést větší pobočku v zemi, kde se nachází i výrobní závody 3M a kde bude mít možnost uplatnit a rozvíjet své zkušenosti nabyté během svého dvacetiletého působení ve společnosti 3M.

Komentáře