Dial Telecom odkoupil divizi Master Internetu

Dial Telecom koupil divizi velkoprodeje společnosti Master Internet. Tím získal další zajímavé klienty na českém telekomunikačním trhu.

Dial Telecom odkoupil divizi Master Internetu


Dial Telecom, český poskytovatel telekomunikačních služeb, dokončil odkup divize velkoprodeje telekomunikačních služeb od společnosti Master Internet. Akvizici oficiálně stvrdil v těchto dnech Krajský soud v Brně zápisem do obchodního rejstříku. Touto transakcí Dial Telecom získal nové klienty z oblasti velkoprodeje telekomunikačních služeb.

Společnost Master Internet prodejem získala prostředky k posílení své pozice v oblasti datacenter a hostingových služeb. „Velkoprodej telekomunikačních služeb již nesplňoval naše očekávání. Chceme se dále soustředit na náš hlavní obchodní záměr, což je serverhosting – pronájem technologií a kolokačního prostoru. Již v průběhu tohoto roku budeme rozšiřovat prostory našich datacenter,“ komentuje prodej odštěpného závodu Filip Špaček, provozní ředitel Master Internet.

Na základě Smlouvy o prodeji části podniku ze dne 31. března 2010 byl prodán Master Internet, s.r.o., odštěpný závod se sídlem v Brně, společnosti Dial Telecom, a.s. K zápisu do obchodního rejstříku došlo k datu 9. dubna 2010.

„Dial Telecom touto transakcí získal atraktivní klienty, kterým nabídne výhody jedné z největších optických sítí ve střední Evropě,“ vysvětluje Tomáš Strašák, člen představenstva Dial Telecom.
„Dial Telecom poskytuje hlasové, datové a internetové služby s garantovanou dostupností po celé České republice prostřednictvím vlastní optické sítě. Velkoobchodně poskytuje trvalé připojení k internetu, virtuální zabezpečené privátní sítě, virtuálního hlasového operátora, nejrůznější typy pronájmů optických vláken, hlasová spojení prostřednictvím IP protokolů, telefonní čísla, jejich přenositelnost a řadu dalších služeb,“ dodává Tomáš Strašák.

Kromě zmíněné transakce se obě společnosti dohodly na dlouhodobé spolupráci v obou segmentech telekomunikačních služeb.

Komentáře