Díky dotacím z EU vznikají nové české IT produkty

Programy na podporu podnikání, které vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu, pomáhají vzniknout novým českým IT produktům.

Díky dotacím z EU vznikají nové české IT produkty


Například v rámci programu ICT a strategické služby Operačního programu podnikání a inovace (OPPI), na který bylo v první a druhé výzvě dohromady alokováno 2,5 miliardy korun, nyní získala 7,35 milionů korun česká společnost Anect. Ta ve své plzeňské pobočce vyvíjí nové IT produkty zaměřené na zvyšování efektivity firem v době ekonomické krize.

„Průzkum společnosti Gartner z počátku letošního roku ukázal, že manažeři hledají způsoby, jak s využitím technologií ekonomickou krizi nejen přečkat, ale i z ní získat něco navíc. Od IT řešení si slibují, že jim pomohou zlepšit podnikové procesy, snížit firemní náklady a zvýšit efektivitu zaměstnanců. Proto jsme se ve vývoji produktů zaměřili právě na tyto oblasti," řekl Petr Štěpánek, ředitel sekce vývoje aplikací ve společnosti Anect.

Společnost Anect se ve svém vývojovém centru v Plzni zaměřuje především na produkty a řešení v oblasti integrace informačních systémů, řízení projektů a manažerského rozhodování. Nedávno například dokončila vývoj produktů zaměřených na oblast řízení rizik nebo na centrální evidenci a správu informačních technologií. V současné době dokončuje produkt zaměřený na oblast projektového řízení.

Na vývoj těchto produktů získal Anec dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj Evropské unie ve výši 7,35 milionů korun. Dotace bude čerpána z Operačního programu Podnikání a Inovace (OPPI), programu ICT a strategické služby.

„Finanční prostředky z dotace půjdou například na mzdy a pojištění zaměstnanců, kteří se na vývoji nových produktů podílí, na nájem kanceláří, na energie a na sítové připojení našeho vývojového centra v Plzni," doplnil Petr Štěpánek.

Společnost Anect otevřela v Plzni vývojové centrum v dubnu loňského roku. Zaměstnává v něm zatím šest zkušených specialistů na návrh a vývoj informačních systémů. Patří mezi ně konzultanti, analytici a vývojáři, kteří pracují na nových produktech a také spolupracují se Západočeskou univerzitou při výuce. Společnost plánuje další kapacitní rozvoj centra a jeho doplnění o potřebné odbornosti v souladu se svým strategickým zaměřením.

 

Komentáře