Dodge Journey vyzdvihuje především design, praktičnost a bezpečnost

Nový Dodge Journey přináší schopnosti a možnosti vozu SUV, ovšem s ekonomickými a jízdními vlastnostmi osobního vozu.

Dodge Journey vyzdvihuje především design, praktičnost a bezpečnost


„Dodge Journey spojuje nejlepší vlastnosti mnoha segmentů do jediného crossoveru praktické velikosti, který vhodně rozšiřuje nabídku značky Dodge," vysvětluje Mike Manley, Executive Vice President International Sales, oddělení marketingu a obchodu společnosti Chrysler LLC. „Kombinuje nezaměnitelnou přitažlivost značky Dodge s neobyčejnou praktičností, bezpečností, kvalitou a spolehlivostí. Vznikl tak hodnotný vůz, který byl navržen tak, aby oslovil zákazníky z celého světa, a tím umožnil značce Dodge další rozvoj."

Nabídka motorů pro Dodge Journey obsahuje turbodiesel 2,0 l DOHC CRD, který je kombinován buď s manuální šestistupňovou převodovkou nebo dvouspojkovou převodovkou Getrag se stejným počtem rychlostních stupňů. Nabídku zážehových motorů tvoří čtyřválec 2,4 litru a 2,7 litru DOHC V6, který je schopen spalovat palivo až s 85procentním obsahem ethanolu.

Promyšlená variabilita uspořádání sedadel a úložných prostorů je vlastní jak verzi s pěticí sedadel, tak sedmimístnému modelu s uspořádáním 5+2. Velmi praktické jsou například úložné prostory v podlaze nebo pod sedákem sedadla spolujezdce. Když se tyto vlastnosti spojí s moderními motory, vzniká víceúčelový a bezpříkladně praktický Dodge Journey.

Dodge Journey přijde na evropský trh v polovině roku 2008.

Komentáře