Dvě novinky od NEC s krátkou projekční vzdáleností

NEC Display Solutions uvádí v současné době na trh dva inovované modely LCD projektorů s krátkou projekční vzdáleností. NEC NP500WS a NEC NP600S totiž mohou promítat obraz s úhlopříčkou 60“ ze vzdálenosti pouze jednoho metru od projekční plochy.

Dvě novinky od NEC s krátkou projekční vzdáleností


Díky virtuální dálkové správě projektoru je možné provádět veškerá nastavení projektoru prostřednictvím PC pouze za pomoci VGA kabelu. Aplikace virtuální dálkové správy může být instalována na každém počítači.

Možnosti pro centrální správu a sledování po síti přes RJ45 LAN jsou dodatečně povoleny díky PC Control Utility Pro 4 softwaru, který je poskytován zdarma. Další praktické funkce byly vyvinuty pro konkrétní aplikace v oblasti vzdělávání. Např. vedle naprogramování automatického provozu a funkce alarmu neautorizovaného použití byly projektory vybaveny také časovačem vypnutí, rychlým startem a okamžitým vypnutím zařízení.

NEC NP500WS a NEC NP600S jsou vybaveny specifickým Eco módem, který ještě zvyšuje životnost lampy, z běžných 3000 hodin až na 4 000 hodin. Uživatel má také možnost volby mezi normálním a pohotovostním režimem a speciálním nouzovým režimem, vyznačujícím se spotřebou pouze 3W. Tím jsou zaručeny nízké provozní náklady.

S WXGA rozlišením (NEC NP500WS) a XGA rozlišením (NEC NP600S) nabízí projektory LCD technologie kontrastní poměr 600:1. Množství vstupů zajišťuje nejvyšší možnou flexibilitu připojení. Projektory jsou vybaveny  DVI-I vstupem pro digitální připojení signálu, který může být rovněž použit díky přibalené redukci jako druhý Analogový vstup. Projektory je možné ovládat hned pěti nezávislými ovládacími prvky (RJ 45 LAN, 15 pin D Sub pomocí Vesa DDC kanálu, dálkovým ovladačem, ovládací panel projektoru a RS-232) integrované 7W reproduktory garantují multimediální stránku Vaší prezentace.

Díky své nízké hmotnosti, jen 3,3 kg jsou NEC NP500WS a NEC NP600S ideální pro pevné instalace ve vzdělávacích zařízeních nebo pro mobilní aplikace. Pro zajištění spolehlivosti a ochrany proti neoprávněnému použití nabízí projektory zámek Kensington Lock, ochranu heslem, zámek klávesnice, stejně jako ochranu bezpečnostním kódem.

Komentáře