EMC koupilo dodavatele softwaru pro správu změn

Společnost EMC oznámila, že podepsala definitivní smlouvu o převzetí soukromé společnosti Configuresoft, dodavatele softwaru pro správu změn a konfigurace serverů a zajištění dodržování předpisů.

EMC koupilo dodavatele softwaru pro správu změn


Tímto oznámením se rozšiřuje nabídka řešení EMC pro správu celé IT informační infrastruktury, včetně úložišť, sítí, serverů a aplikací, která zákazníkům umožňují automatizovat procesy zviditelnění a kontroly ve všech fyzických i virtuálních datacentrech. Transakce by měla být dokončena v červnu za předpokladu splnění obvyklých podmínek uzavření a neměla by podstatně ovlivnit výnosy ani zisk na akcii za finanční rok 2009.

Oznámená transakce je pokračováním stávající spolupráce OEM se společností Configuresoft. EMC tuto spolupráci zahájila v polovině roku 2008 jejím výsledkem byly produkty EMC Server Configuration Manager a EMC Configuration Analytics Manager, které dnes pomáhají zákazníkům rychle implementovat virtualizaci, dosahovat značných úspor nákladů, monitorovat dodržování zásad a bezpečnostních pokynů a zajistit pro celou infrastrukturu správné řízení, omezování rizik a dodržování předpisů (GRC - Governance, Risk and Compliance).

Produkty Configuresoft Enterprise Configuration Manager (ECM) a Configuration Intelligent Analytics (CIA) budou na základě smlouvy OEM i nadále k dispozici jako EMC Server Configuration Manager a Configuration Analytics Manager.Po dokončení akvizice se Configuresoft stane součástí divize Resource Management Software společnosti EMC.

 

Komentáře