Firmy upřednostňují upgrade stávajícího hardwaru před investicí do nového vybavení

Náročné ekonomické podmínky poslední doby mají zřetelný vliv na to, jak organizace vynakládají své prostředky, a firmy tak pečlivěji přehodnocují využití kapacity počítačových pamětí. Namísto úplné výměny svého hardwaru volí organizace zvýšení výkonu a prodloužení životnosti stávajících systémů tím, že upgradují své servery, stolní počítače nebo notebooky systémovou pamětí.

Firmy upřednostňují upgrade stávajícího hardwaru před investicí do nového vybavení


To vyplývá ze statistik společnosti Kingston Technology Europe, která v regionu EMEA zaznamenala nárůst v prodejích serverových pamětí, notebookových pamětí a operačních pamětí optimalizovaných pro konkrétní konfigurace stolních počítačů.

Tento nárůst je zřejmý zejména v České republice, kde společnost Kingston Technology zaznamenala nárůst v prodeji pamětí o 48 % oproti stejnému období minulého roku. Tento údaj podtrhuje trend upgradu pamětí oproti výměně celých počítačů nebo serverů. S uvedením nových serverových platforem, jako je například Intel Nehalem, na trh korporace oddalují investice do doby, až budou nové technologie plně vyzkoušeny, otestovány a zdokonaleny. Do té doby volí firmy spíše upgrade stávajících technologií, například pamětí, procesorů, síťových vybavení a datových úložišť.

Aby měly firmy plný prospěch z upgrade pamětí a plně využily hardware, Kingston Technology nabízí řadu tipů a triků, jak vylepšit návratnost investic (ROI) a snížit celkové náklady na vlastnictví (TCO) díky prodloužené životnosti počítačového hardwaru.

 

  • Vyberte paměť odpovídající rychlosti systému

Pokud systém podporuje paměťové moduly s různou rychlostí, vyberte nejvyšší možnou rychlost. Rozdíl v ceně mezi moduly různých rychlostí je v současné době velmi malý, takže zvolení 667 MHz modulů před 533 MHz ekvivalentem může představovat cenově velmi příznivé zvýšení výkonu.

 

  • Použijte moduly s vysokou kapacitou

Výběr modulů s vysokou kapacitou má mnoho výhod:

a. Vyšší efektivita - moduly s vyšší kapacitou se jeví jako cenově efektivnější řešení cesta k dosažení maximální kapacity systémové paměti.

b. Lepší rozšiřitelnost - u systemů s omezeným počtem paměťových slotů je lépe nainstalovat menší počet modulů s tím, že do budoucna je stále otevřená možnost dalšího rozšíření.

c. Méně nainstalovaných modulů může přispět k nižší energetické spotřebě a lepšímu proudění vzduchu uvnitř menších počítačových skříní.

d. Méně nainstalovaných modulů znamená méně budoucího odpadu, až dojde k plnému opotřebení systému a bude jej potřeba zlikvidovat.

 

  • Uvažujte o možnostech s nižším napájením

Pokud chcete zmenšit energetickou náročnost, měli byste uvažovat o použití modulů s nižším napájením. Takové moduly nejen že potřebují méně elektřiny, ale také snižují množství tepla produkované systémem. Toto jsou základní faktory pro zlepšení výkonu.

 

  • Pouhá výměna nebo upgrade CPU není sama o sobě efektivní strategií

Pouhá výměna CPU není dostačující pro zlepšení výkonu a prodloužení životnosti systému. Ačkoli CPU je základem systému, je to pouze jedna z klíčových komponent, které mohou ovlivnit výkon. Do úvahy musí být brána také síťová rozhraní, velikost úložiště a požadavky na paměť.

Upgrade CPU sám o sobě nezvýší výkon dostatečně, pokud zároveň nejsou upgradovány i ostatní komponenty. Upgrade pouze CPU může zvýšit rozdíl propustnosti mezi CPU a pamětí, což bude mít negativní vliv na očekávané zvýšení výkonu. Současný upgrade CPU a rychlosti paměti (pokud je možný) je tedy zásadní.

Komentáře