Gmailem se teď domluvíte ve 41 jazycích

Google představuje v rámci služby Gmail novou experimentální funkci „Překlad zprávy“ (Message Translation). Nová funkce integruje již známou technologii služby „Překladač Google“ (Google Translate™), a umožňuje tak automatické překlady emailů do 41 světových jazyků.

Gmailem se teď domluvíte ve 41 jazycích


Funkce se objeví v Gmail Laboratoři (Gmail Labs) a bude k dispozici uživatelům po celém světě, včetně firemních uživatelů Google Apps, kteří si  Gmail Laboratoř aktivovali.

Překlad zprávy umožňuje uživatelům Gmailu vést emailovou korespondenci v mnoha jazycích, přičemž každý z účastníků si bude moci vybrat ten jazyk, který mu vyhovuje nejvíce.

„Podstatou Gmailu, jako každé jiné emailové služby, je mezilidská komunikace," říká produktový manažer Gmailu Christian Miccio. „Chtěli jsme uživatelům Gmailu nabídnout nějaké řešení, jímž by mohli překonat tu největší komunikační bariéru, kterou je cizí jazyk," dodává Miccio a pokračuje: „Jsme přesvědčeni, že kromě uživatelů, bude tento nástroj obzvláště užitečný pro firmy a organizace, které často musejí komunikovat v několika cizích jazycích."

Google svou technologii automatického překladu používá rovněž v dalších překladatelských produktech a nástrojích. Uživatelé si mohou například nechat překládat texty, kompletní webové stránky a díky produktu Překladač Google dokonce v jiných jazycích i vyhledávat. Kromě vyhledávání a překladu mohou uživatelé též různými jazyky komunikovat v reálném čase - chatovat - prostřednictvím tzv. „Translation bots," který je k dispozici v Gmail chatu. Stačí si jen do chatu přidat překladač v odpovídajícím jazyce a poté ho přidat do konkrétní konverzace s cizincem. Překladač během konverzace automaticky posílá do chatu texty, přeložené do vybraného jazyka a nazpět.

Překlady zpráv v Gmailu si můžete aktivovat v Gmail Laboratoři v rámci záložky „Nastavení". Pokud nemáte Gmail, můžete si účet zaregistrovat na mail.google.com.

 

Komentáře