HP licencovalo technologii pro domácí umělou ledvinu

Společnosti HP a Home Dialysis Plus (HD+), vývojář zařízení a produktů pro dialýzu, oznámily licenční dohodu, která umožní pacientům využívat dialýzu v jejich každodenním životě s výrazně vyšším komfortem.

HP licencovalo technologii pro domácí umělou ledvinu


Díky patentované technologii inkoustových trysek plánuje HD+ vyvinout přenosnou, finančně efektivní umělou ledvinu, která umožní pacientům využívat výhody noční dialýzy v soukromí svých domovů.

Technologie inkoustových trysek HP se bude používat v dávkovacím systému umělé ledviny HD+ k míchání správného množství vody a koncentrovaného dialyzátu (roztoku soli a elektrolytů) a k čerpání dialytického roztoku do dialyzéru. Míchání tohoto roztoku v reálném čase pomáhá odfiltrovat toxiny na delší dobu. Navíc se bude používat technologie inteligentních paměťových čipů HP k zajištění konzistentního podávání správného předpisu dialyzátu, aby dialýza mohla probíhat ve spánku pacienta.

„Vzhledem k čím dál většímu důrazu na domácí zdravotní péči jakožto ekonomičtější a efektivnější alternativu bude domácí umělá ledvina skutečným převratem,“ řekl Michael Baker, generální ředitel společnosti Home Dialysis Plus, která sídlí v Portlandu v Oregonu. „Technologie HP nám pomůže vytvořit jedinečný produkt, který nabídne pacientům jednodušší použití, lepší výsledky a prodlouží jejich život.“

Tyto technologické inovace by měly pacientům umožnit pomalejší a přesnější noční dialýzu, která bude v souladu s přirozenými biologickými procesy těla a podstatně zkrátí dobu zotavení po léčbě z hodin na minuty.

Nová technologie by také měla nabídnout podstatně menší a snáz použitelné řešení přenosné a flexibilní dialýzy na jakémkoli místě s přístupem ke zdroji vody. Poskytovatelům zdravotní péče umožní nová umělá ledvina snáz a levněji vyškolit pacienty, jak zvládat svou léčbu s pomocníkem v domácnosti. Rovněž tak náklady na implementaci systému HD+ budou podstatně nižší než náklady na dodávky předmíchaných dialyzačních roztoků.
Podle smlouvy bude HP licencovat svůj intelektuální majetek společnosti HD+ za licenční poplatky. HD+ vyvine, bude vyrábět a prodávat produkt, který má být podle ní celosvětově komerčně k dispozici do konce roku 2010.

„Náš program licencování intelektuálního majetku pomáhá zajistit, aby se důležité technologie dostaly na trh prostřednictvím inovativních společností typu Home Dialysis Plus,“ řekl Kevin Light, viceprezident Intellectual Property and Licensing Group společnosti HP. „Ve zdravotnickém průmyslu, odvětví přírodních věd a na nejrůznějších dalších trzích neustále vyhledáváme příležitosti licencování technologií, aby spotřebitelé získali užitek z těchto objevů.“

Komentáře