HP rozšiřuje program ochrany životního prostředí

Společnost HP oznámila výrazné rozšíření svého programu HP Eco Solutions. Uvedla nové produkty, služby, činnosti a celopodnikové cíle ve vztahu k životnímu prostředí.

HP rozšiřuje program ochrany životního prostředí


Rozšířené portfolio nových služeb poskytuje koncovým zákazníkům i firmám a podnikům všech velikostí - včetně HP - prokazatelnou návratnost investic prostřednictvím finanční úspory i „návratnost pro prostředí" díky úspoře energie, uhlíku a odpadu.

Nové produkty HP doplňují rostoucí portfolio, které pomáhá zákazníkům žít a pracovat v ekonomice s nižšími nároky na uhlíkové zdroje při zachování finanční efektivity. Mezi hlavní novinky patří:

  • Zdvojnásobení počtu serverových platforem HP ProLiant G6, takže vsoučasné době dodává HP víc serverových platforem x86 se špičkovou energetickou účinností, než jakýkoli jiný výrobce IT řešení. HP si vytklo nový cíl ušetřit miliardu kilowatthodin (kwh) elektřiny do roku 2011 prostřednictvím široké řady strategií voblasti návrhu produktů. HP například spustilo řešení HP Eco Solutions pro větší organizace, která nyní zahrnuje HP Web Jetadmin Eco Solutions Reports a aktualizovaný HP Carbon Footprint Calculator pro tisk, jenž pomůže zákazníkům ušetřit peníze díky nižší spotřebě papíru a energie.

Prostřednictvím řešení HP Eco Solutions pro velké organizace, jež zahrnuje rozsáhlé portfolio nástrojů, softwaru, hardwaru, služeb a odborného poradenství, pomáhá HP zákazníkům omezovat dopad jejich činnosti na životní prostředí a šetřit peníze. Nyní HP rozšířilo tuto praxi o HP Web Jetadmin Eco Solutions Reports, Change Management kit a aktualizovaný HP Carbon Footprint Calculator pro tisk.

HP také poskytuje služby náhrady majetku, které pomáhají prodlužovat užitečnou životnost staršího IT vybavení a omezují množství odpadu, který směřuje na recyklaci. HP Financial Services spravuje likvidaci zastaralého IT vybavení v souladu s místními zákony na ochranu životního prostředí kdekoli na světě. V roce 2008 zpracovala HP Financial Services více než 1,2 miliónu jednotek po celém světě.

HP rovněž ohlásilo spuštění kampaně Power To Change, která motivuje uživatele osobních počítačů po celém světě ke změně chování s ohledem na životní prostředí. Nový widget na plochu počítače sleduje úsporu energie, jíž lze dosáhnout vypínáním počítačů v době nečinnosti. Ke stažení je na webu www.hp.com/powertochange.

Další informace o všech zmiňovaných oznámeních jsou k dispozici na webu www.hp.com/go/ecosolutions/reduceimpact.

Další informace o programu HP Eco Solutions jsou k dispozici na webu www.hp.com/ecosolutions.

 

Komentáře