IDC IT Security Roadshow 2009 v Praze

Již příští čtvrtek si budou moci čeští odborníci na informační bezpečnost poslechnout zkušenosti bývalého detektiva New Scotland Yardu, který vystoupí na dalším ročníku IDC IT Security Roadshow.

IDC IT Security Roadshow 2009 v Praze


Série konferencí byla zahájena 17. února v tureckém Istanbulu a do října navštíví celkem 23 měst střední a východní Evropy, Blízkého východu a Afriky. Pražská zastávka proběhne 12. března 2009 v hotelu Diplomat, Evropská 15, Praha 6.

Ústředním motivem konference bude otázka, jak sladit realitu a představy v nové ekonomické éře. Hlavním hostem konference pak bude John Austen, ředitel Útvaru počítačového zločinu v New Scotland Yardu. Ve svém příspěvku pohovoří o problému ztráty dat, zmíní i reálné případy počítačových zločinů ve Velké Británii, na jejichž vyšetřování se podílel.

V odpolední sekci konference se představí Marc Gercke, člen expertní skupiny ITU a Rady Evropy, který se zaměří na různá hlediska boje proti počítačovému zločinu jakožto klíčové součásti národních strategií počítačové bezpečnosti a hlavní problémy, se kterými je nutné se vypořádat (anonymní komunikace, technologie šifrování, automatizace útoků).

I letos zazní na konferenci příspěvek od mezinárodní profesní organizace ISACA. Její zástupce, Luděk Novák, představí nové přístupy a doporučení, které vyplývají z nejnovějších výsledků průzkumu prováděného sdružením IT Policy Compliance Group. O své osobní zkušenosti a znalosti se s účastníky podělí rovněž řada českých i zahraničních odborníků ze společností Microsoft, Trend Micro, Fortinet, Blue Coat, IBM a Barracuda Networks.

Podrobnější informace naleznete na webové stránce akce: www.idc-cema.com/events/itsecurity09cz.

Komentáře