Ignum rozšiřuje svou nabídku o virtuální dedikované servery

Společnost Ignum rozšířila serverhostingové služby o virtuální dedikované servery (VDS) s operačním systémem Windows. Ignum postavil své řešení na betaverzi Windows Server 2008 R2, která přináší vylepšené funkce klíčových rolí, především Hyper-V 2.0 s podporou LiveMigration.

Ignum rozšiřuje svou nabídku o virtuální dedikované servery


Pronájem virtuálních dedikovaných serverů představuje jednu z cest, jak optimalizovat výdaje na IT infrastrukturu. VDS disponují prakticky shodnou funkčností jako dedikované servery, ale jejich zřízení je výrazně levnější a zároveň díky úplné virtualizaci umožňují zákazníkovi neomezený přístup k administraci a konfiguraci.

Řešení Ignum je postaveno na kombinaci softwarových technologií Microsoft Hyper-V 2.0 s podporou LiveMigration a Microsoft Windows Serveru 2008 Failover Clustering. Technologie Failover Clustering rozšiřuje virtualizační infrastrukturu seskupením více fyzických serverů a dovoluje optimalizovat vytížení serveru a zvýšit tak kvalitu celého řešení. Servery SunFire se čtyřjádrovými procesory zvyšují bezpečnost a stabilitu služeb. Společnost Ignum aktuálně nabízí dvě varianty virtuálního dedikovaného serveru - variantu Hyper-V VDS Standard a variantu Hyper-V VDS Expert - obě za zaváděcí ceny.

Společnost Ignum nabízí pět typově odlišných variant dedikovaných serverů a rovněž i variantu Custom, která umožňuje volbu konfigurace serveru přesně podle individuálních požadavků zákazníků. Vedle profesionálního nástroje Plesk na snadnou správu serverů nabízí IGNUM řadu dalších služeb jako je správa a monitoring serverů, zabezpečení firewallem, zálohování dat, záložní DNS atd. Více informací o nabídce serverhostingu je k dispozici na internetových stránkách společnosti IGNUM
Komentáře